Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

"Pusta noc" w Rumi

Stowarzyszenie Katolickie Amatorskie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku zaprasza na widowisko oparte o kaszubski obyczaj pożegnania ze zmarłym w ostatnią noc przed pogrzebem.

Widowisko "Pusta noc" to dzieło na orkiestrę smyczkową, chóry i solistów, aktorów i multimedia. - Niezwykłość projektu to nieszablonowa koncepcja łącząca słowo, obraz, ciszę i dźwięk oraz ciemność i światło - wyjaśnia Monika Baran, rzecznik prasowy stowarzyszenia.

Obok siebie zostaną zestawione klasyczne elementy koncertu symfonicznego z udziałem chóru z nowoczesnymi elementami multimedialnych projekcji oraz efektów świetlnych i dźwiękowych.

W zamyśle twórców, widowisko "Pusta noc" ma być nie tylko formą artystyczną wypowiedzi na temat nie istniejącego już obrzędu pustej nocy, ale także przypomnieniem tego tradycyjnego rytuału i okazją do refleksji na ludzkim życiem.

- Nasz projekt może stać się kontrapunktem do pojawiających się w polskiej kulturze zwyczajów z innych kultur - dodaje M. Baran.

Reżyseria Wojciech Rybakowski, kompozycja i aranżacja muzyczna Cezary Paciorek, autor testów Jerzy Stachurski. Oprawa muzyczna Camerata Musicale - Wejherowski Chór Mieszany pod dyrekcją Aleksandry Janus. Wystąpią, m.in.: Katarzyna Bierecka - sopran, Marcin Miloch - baryton oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Maestro Wojciecha Rajskiego.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 18 października. Start o godz.19 w parafii pw. św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi, ul. Podgórna 1. Wstęp wolny.


Patronem medialnym wydarzenia jest "Gość Niedzielny".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama