Nowy numer 24/2021 Archiwum

Kapłani za kapłanów - dzień 24

- Modlitwa innych ludzi za mnie daje mi ogromną siłę szczególnie wtedy, gdy mi samemu już ręce opadają z braku cierpliwości do siebie - mówi ks. Mateusz Tarczyński, student na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

Wytrwałość w modlitwie jest nieodłączną towarzyszką wiary. Nie istnieje wiara pozbawiona wytrwałości, ani wytrwałość, która nie ma w sobie zaufania wobec obietnicy. Obie tworzą naczynia połączone. Wytrwałość w modlitwie i wiara są podnoszeniem rąk do góry, jak czynił to Mojżesz podczas walki z Amalekitami, są wznoszeniem ku górze oczu. Modlitwa innych ludzi za mnie daje mi ogromną siłę szczególnie wtedy, gdy mi samemu już ręce opadają z braku cierpliwości do siebie. Chrześcijaństwo jest drogą, którą idzie się zawsze we wspólnocie, dlatego świadomość tego, że inni modlą się za mnie, umacnia mnie w czasie próby, gdy zły usiłuje przekonać mnie, że jestem sam - mówi ks. Mateusz Tarczyński, student na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

Kapłani za kapłanów - modli się ks. Mateusz Tarczyński.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama