Nowy numer 24/2021 Archiwum

Kapłani za kapłanów - dzień 25

- To "interes" całego Kościoła - podkreśla ks. Paweł Labuda, student na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie.

Kiedy myślę o modlitwie ludzi za mnie, to jest to na pewno wyraz naszej wspólnej troski o Kościół. Wiemy, że bez kapłanów nie byłoby Eucharystii, która jest centrum chrześcijańskiego życia. Potrzeba, aby to, co my jako księża sprawujemy podczas Mszy św., mogło uobecniać się także w naszym codziennym życiu, abyśmy potrafili jednoczyć się w nim z ofiarą Chrystusa. Nie jest to tylko nasza sprawa, ale "interes" całego Kościoła. Módlmy się więc nie tylko o to, aby księża byli "dobrzy" i aby było ich wielu, ale prośmy przede wszystkim o to, aby byli święci - mówi ks. Labuda.

Kapłani za kapłanów - modli się ks. Paweł Labuda.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama