GN 46/2019 Archiwum

Szybciej się nie da

1 grudnia 1982 r. bp Marian Przykucki erygował parafię pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Baninie. Od 2017 r. trwa rozbudowa świątyni.

Przez ostatnie 15 lat zauważalny jest intensywny rozwój Banina. Od 2005 r. liczba mieszkańców zwiększyła się prawie trzykrotnie. Deweloperzy chętnie prowadzili na tym terenie inwestycje. Wiele osób zdecydowało się zamieszkać w Baninie ze względu na atrakcyjne warunki mieszkalne. Czynnik ekonomiczny również pomagał podjąć decyzję, nie bez znaczenia była kwestia komunikacji – od 2015 r. niedaleko znajduje się przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Obecnie Banino stanowi tzw. sypialnię dla ludzi na co dzień pracujących w Trójmieście.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama