GN 46/2019 Archiwum

Święta z falowca

Od śmierci s. Urszuli Napierskiej CMN mija 18 lat, a pamięć o niej jest żywa. Wiele osób wspomina hafciarkę z bloku w Gdańsku-Nowym Porcie. Trwa oczekiwanie na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego s. Urszuli.

Wieżowiec w Nowym Porcie, zwany falowcem, to największy budynek mieszkalny w tej dzielnicy Gdańska. Siostra Napierska spędziła w nim ostatnie lata życia. Zanim jednak trafiła do Gdańska, przez wiele lat zmagała się z ogromnym cierpieniem i bezdomnością.

Życie ciężkiej próby

Urszula urodziła się 16 lutego 1932 r. w Góralach na Kujawach. Była najmłodszym dzieckiem. II wojna światowa spowodowała wśród jej najbliższych ogromne straty – z 14-osobowej rodziny pozostały tylko Urszula z matką.

Dostępne jest 10% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama