Nowy numer 24/2021 Archiwum

Gdynia. Jak pojedziemy na cmentarze - poradnik dla kierowców i dla pieszych

Dzień Wszystkich Świętych w Gdyni to tymczasowe zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach. Obowiązywać będą także zmienione rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.

 

Cmentarz Witomiński

Będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu od skrzyżowania z ulicami Zielną i Bursztynową do skrzyżowania z ul. Warszawską.
Od strony ul. Warszawskiej na ul. Witomińską będą mogły wjechać jedynie autobusy komunikacji miejskiej oraz pojazdy służb miejskich. Pozostali uczestnicy ruchu, w tym taksówki, w rejon cmentarza będą mogli dojechać tylko od ul. Kieleckiej.
Z ul. Śląskiej w lewo w ul. Warszawską skręcić będą mogły jedynie autobusy komunikacji miejskiej oraz pojazdy służb miejskich. Przez skrzyżowanie ul. Śląskiej z al. Marsz. Piłsudskiego (Węzeł im. Franciszki Cegielskiej) w kierunku Chyloni będzie można przejechać jedynie przez wiadukt przebiegający nad jezdnią al. Marsz. Piłsudskiego. Zostanie zamknięta możliwość wyjazdu z ul. Zjazdowej na ul. Witomińską.
Na skrzyżowaniu ulic: Kieleckiej, Rolniczej, Witomińskiej i Konwaliowej nie będzie można skręcić w lewo z ul. Kieleckiej w ul. Konwaliową, a z ul. Witomińskiej będzie można wyjechać tylko w prawo w ul. Rolniczą.

Parkowanie

W związku z uruchomieniem specjalnych linii autobusowych zachęcamy do pozostawienia aut na parkingach zlokalizowanych w Śródmieściu oraz przy ul. Kazimierza Górskiego i rekomendujemy dojazd do cmentarza autobusem.
Podobnie jak w ubiegłych latach będzie można parkować na pasie ruchu ul. Witomińskiej pomiędzy ul. Zielną a główną bramą cmentarza (po stronie cmentarza). Na końcu tego odcinka zostanie wyznaczony tymczasowy postój taxi. Postój taxi znajdujący się naprzeciwko budynku Zarządu Cmentarzy Komunalnych zostanie zawieszony.
Parking zlokalizowany przy cmentarzu zostanie w całości przeznaczony na potrzeby osób niepełnosprawnych. Odcinek ul. Witomińskiej pomiędzy główną bramą cmentarza a ul. Warszawską zostanie objęty zakazem zatrzymywania się. Na parkingu zlokalizowanym przy bramie cmentarza będzie funkcjonowała pętla autobusowa.

Komunikacja miejska
Podobnie jak w ubiegłych latach zostanie uruchomiona linia autobusowa nr 390. Autobusy tej linii kursować będą co kilka minut od dworca kolejowego Gdynia Główna ulicami Dworcową, 10 Lutego, Władysława IV, Piłsudskiego, Śląską, Warszawską i Witomińską do cmentarza.
Uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa nr 392 kursująca od pętli przy ul. II Morskiego Pułku Strzelców ulicami Wielkokacką, Małokacką, Olimpijską, Sportową, Górskiego, Droga Gdyńska, Śląską, Warszawską i Witomińską do cmentarza. Linia ta kursować będzie tylko 1.11 z maksymalną częstotliwością siedmiu i pół minuty.

Cmentarz przy ul. Spokojnej

Organizacja ruchu w rejonie cmentarza będzie identyczna jak w ubiegłych latach. Obie strony ul. Spokojnej od skrzyżowania z ul. Wielkopolską do drogi dojazdowej do cmentarza, jak i ta droga zostaną objęte zakazem zatrzymywania. Z wlotu ul. Spokojnej na skrzyżowanie z ul. Wielkopolską będzie można skręcić tylko w prawo.
Kierowcy będą mogli skorzystać z parkingu zlokalizowanym przy ulicy Spokojnej za drogą dojazdową do cmentarza.

Cmentarz Marynarki Wojennej na Oksywiu

Organizacja ruchu w rejonie cmentarza będzie identyczna jak w ubiegłych latach. Na ul. Miegonia oraz na ul. Muchowskiego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ul. Dickmana do ul. Arciszewskich.

Szczegółowe informacje o organizacji komunikacji miejskiej w czasie Wszystkich Świętych można znaleźć na: www.zkmgdynia.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama