Nowy numer 23/2021 Archiwum

Być jak Maryja

Ruszył cykl "Błogosławione". To comiesięczne spotkania dla kobiet.

Pierwsze odbyło się w sercu Gdańska, w Galerii Mariackiej, i zgromadziło ok. 20 pań w różnym wieku. Pomysł na inicjatywę zrodził się w głowach Justyny Miloch i Joanny Lachowicz. Kiełkował kilka lat. - Nieraz brałyśmy udział w różnych szkoleniach dla kobiet, ale czegoś nam tam brakowało. W końcu zdecydowałyśmy, że chcemy spróbować i zrealizować to, co od dawna chodziło nam po głowie, czyli spotkania dla pań, w których podstawą będą wiara i Bóg - wyjaśnia J. Miloch. - Jako kobiety jesteśmy stworzone do budowania relacji - także między sobą. Stąd zrodził się pomysł, żeby stworzyć taką przestrzeń i czas, byśmy mogły się spotkać, porozmawiać i podzielić się tym, co nas cieszy i martwi, co nas przygniata i inspiruje, co jest naszą pasją i o czym marzymy - dodaje.

Dlaczego "Błogosławione"? - Powodów jest przynajmniej kilka, ale najważniejszy cel, jaki nam przyświeca, to "być jak Maryja". A to o Niej wielokrotnie czytamy czy mówimy "błogosławiona". Stąd i my - w ślad za Nią - chcemy podążać za Jezusem. W końcu jesteśmy błogosławione - podkreśla J. Lachowicz.

Cykl przewiduje spotkania kobiet, w czasie których będą one poprzez rozmowę, wzajemne słuchanie, poznawanie siebie, formację i inspirację budować kobiecą społeczność. - Będzie czas na warsztaty i przeróżne ćwiczenia, które pomogą nam poznać siebie nawzajem i siebie same lepiej. Podejmiemy takie tematy, jak: kobiecość, przyjaźń, nasze emocje, świętość, asertywność, macierzyństwo, nasza płodność - dodaje J. Lachowicz. - Na naszych spotkaniach nie zabraknie spotkania ze słowem Bożym, więc jeśli tylko macie ochotę, zabierzcie ze sobą Pismo Święte. Będzie to również miejsce, do którego zapraszać będziemy inspirujące kobiety, by dały nam swoje świadectwo życia - zachęca.

Temat przewodni pierwszego spotkania brzmiał: "Błogosławiona między niewiastami". - Każda z nas, kobiet, jest inna i każda może dać drugiej mnóstwo dobra i piękna. I jednocześnie każda z nas może też tego błogosławieństwa od innych zaczerpnąć. Popatrzymy na Maryję i jej spotkanie z Elżbietą. Porozmawiamy o kobiecych relacjach i kobiecych pragnieniach. A to wszystko przy dobrej kawie, herbacie i ciastku - mówi J. Miloch.

Spotkania przeznaczone są wyłącznie dla pań, którym bliskie są wartości chrześcijańskie, które mają pragnienie przebywania i wzbogacania się spotkaniem z innymi kobietami. Również dla tych, które czasami gubią się w swojej codzienności i potrzebują motywacji do tego, aby coś zmienić w swoim życiu.

Współorganizatorem spotkań jest Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" Gdańsk. Wstęp na spotkania jest wolny.


Więcej o inicjatywie w 45. numerze "Gościa Gdańskiego" na 10 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama