GN 46/2019 Archiwum

Być jak Maryja

– Trudno jest być kobietą w dzisiejszym świecie, bo presja piękna i ideału, którą jesteśmy bombardowane z każdej strony, jest duża. Te spotkania mają budować w paniach siłę wokół słowa Bożego – mówi Joanna Lachowicz.

Ruszył cykl „Błogosławione”. To comiesięczne spotkania dla kobiet w różnym wieku. Ola pochodzi ze Śląska. Do Trójmiasta przyjechała za pracą. – Na południu została moja wspólnota – jestem z neokatechumenatu. Tutaj w pewnym momencie poczułam się jak na pustyni – nie znałam nikogo, ogarnęła mnie totalna posucha relacyjna – mówi. Szukała kontaktu z ludźmi, ale – jak sama przyznaje – nie było to łatwe. – Dlatego kiedy dowiedziałam się o tych spotkaniach, postanowiłam, że chcę tu być. Uważam, że jest to inicjatywa potrzebna – mówi. Pierwsze spotkanie odbyło się w sercu Gdańska, w Galerii Mariackiej, i zgromadziło ok. 20 pań w różnym wieku.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama