Nowy numer 37/2021 Archiwum

Katolickie szkoły Pomorza zaśpiewały hymn narodowy

W akcji "Szkoła do hymnu” wzięło udział w Polsce prawie 4 mln uczniów. W archidiecezji gdańskiej do wspólnego śpiewania włączyły się dzieci i młodzież ze szkół katolickich.

Jedną z nich była Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Kazimierza w Gdańsku-Zaspie. - Co roku przygotowujemy akademię szkolną z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Bierzemy też udział w gdańskiej Paradzie Niepodległości. Przyłączyliśmy się do akcji, bo to wyraz naszego patriotyzmu i uczczenia pamięci o tych, którzy walczyli o polskość - mówi ks. Krzysztof Mudlaff, dyrektor szkoły.

W całym kraju uczniowie i nauczyciele z ponad 19 tys. szkół przystąpili do akcji ministra edukacji narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. W ten sposób włączyli się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólnie odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego w piątek 8 listopada o symbolicznej godz. 11.11. W tegorocznej akcji - oprócz szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z Polski - wzięły udział również szkoły spoza granic naszego kraju. Najwięcej placówek zgłosiło się ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Armenii, Afryki, Kazachstanu, Ukrainy, Turcji, a także z krajów europejskich.

Warunkiem uczestnictwa w akcji "Szkoła do hymnu” było przesłanie przez dyrektora zgłoszenia. Wszystkie placówki oświatowe, które wzięły udział w akcji, otrzymają od ministra pamiątkowy dyplom.

Czytaj też o akcji w Koszalinie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama