Nowy numer 38/2023 Archiwum

Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

Jak co roku, ojcowie dominikanie zapraszają na rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

Rekolekcje głosi od 2 do 4 grudnia o. Szymon Popławski, dominikanin z Warszawy. Nauki dla osób w związkach niesakramentalnych i rozwiedzionych poprzedzone są Mszą św., po której zgromadzeni mogą wysłuchać konferencji.

Na pierwszym spotkaniu o. Popławski poruszył temat modlitwy. - Chciałbym się z wami podzielić myślą o rzeczy, która jest dla mnie najważniejsza, a jest to modlitwa. Ona bardzo mnie odmieniła, kiedy zrozumiałem, że od niej naprawdę zależy moje życie - mówił rekolekcjonista. - Mam na myśli taką modlitwę, która jest wejściem w głęboką zażyłość z Bogiem. Jest to możliwe w każdej sytuacji, w której funkcjonujemy i zmagamy się ze swoim życiem - dodał.

- Mamy głęboką potrzebę zwracania się do kogoś, kogo może do końca nie rozpoznajemy, ale to doskonale pokazuje, że każdy z nas jest istotą modlitewną. Jesteśmy otwarci na Boga, chociaż może niektórzy to zagłuszają, przygaszają w sobie, uciekają przed tym, ale dusza ludzka szuka Boga - taka jest nasza natura. Bo On nasze życie spaja i przemienia - podkreślił. - Każdy z nas, bez wyjątku, jest miejscem, w którym Bóg chce przebywać. Dlatego Jezus walczy o nasze serce, by było właśnie tym miejscem bardzo osobistej relacji i spotkania i by nie było wypełnione czymś, co Bogiem nie jest - mówił. - Warto popatrzeć na każdą naszą modlitwę jako na wielką walkę Jezusa o nas. Bo to Bóg szuka nas, chce z nami być. On pierwszy do nas wychodzi. Pokazuje to Biblia. Taki jest też zamysł tych naszych spotkań, by zatęsknić za Bogiem, za spotkaniem z Nim, a tym samym za modlitwą - podkreślił rekolekcjonista.

Adwentowe rekolekcje dla osób rozwiedzionych oraz osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbywają się w Kaplicy Królewskiej przy ul. Świętego Ducha o godz. 19. Ciąg dalszy nauk we wtorek i środę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast