Nowy numer 5/2023 Archiwum

Trwają archidiecezjalne przygotowania do spotkania młodych we Wrocławiu

Z Gdańska i Gdyni na ESM we Wrocławiu wyjedzie kilkaset osób. Na Pomorzu trwają ostatnie przygotowania do spotkania ruchu Taizé w stolicy Dolnego Śląska.

Marta i Adam poznali wspólnotę Taizé kilka lat temu. Nie tylko uczestniczyli na Europejskich Spotkaniach Młodych i byli we francuskiej wiosce, ale także wspólnie z przyjaciółmi podjęli się organizacji modlitw w Trójmieście. Młodzi gromadzą się na modlitwach w kaplicy gdańskiej kolegiaty przy ul. ks. Zator-Przytockiego, w miejscu, gdzie funkcjonuje DA "Na Czarnej". Oboje mają za sobą także osobiste doświadczenia pobytu w Taizé.

Kiedy w różnych odstępach czasu wrócili z Francji do swoich domów, postanowili działać. Zaangażowali się w organizację modlitw w kaplicy kolegiaty pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdańsku-Wrzeszczu. Co roku młodzi z Taizé w Trójmieście organizują wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych, w tym roku do Wrocławia. - Dla nas uczestniczenie w Spotkaniach Europejskich organizowanych przez braci ze wspólnoty Taizé to znaczy być razem z tysiącami młodych ludzi u źródła wiary i braterstwa, niezależnie od różnic, które są między nami. Wspólnie szukamy umocnienia w modlitwie przez piękno śpiewu kanonów i głębię ciszy - mówi Marta.

Europejskie Spotkanie Młodych potrwa we Wrocławiu od 28 grudnia 2019 r. do 1 stycznia 2020 roku. Weźmie w nim udział ponad 15 tys. młodych ludzi z kilkudziesięciu krajów. Wspólnie będą się modlić i spędzać czas, a zakwaterowanie znajdą u gościnnych rodzin. ESM jest organizowane przede wszystkim z myślą o młodych ludziach w wieku od 16 do 35 lat. Z Gdańska-Wrzeszcza do stolicy Dolnego Śląska wyjadą dwa autokary. Jeden już na początku grudnia został zarezerwowany dla uczestników.


Więcej o przygotowaniach do ESM w nr. 50 "Gościa Gdańskiego" na 15 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama