Nowy numer 15/2020 Archiwum

Do żłóbka za gwiazdą

To wydarzenie gromadzące ludzi w różnym wieku, którzy wspólnie idą, by pokłonić się Nowonarodzonemu.

We „Fregacie” dla dziewcząt również trwają gorączkowe przygotowania. Stroje są dokładnie weryfikowane przez Lidię Witkowską, mamę Stasia, Janka i Mai, uczniów szkoły. To ona uszyła prototyp ubioru dwórki, który już na stałe wszedł do kanonu modowego gdańskiego Orszaku Trzech Króli. – Dziewczynki idące w pochodzie są damami dworu, a inspiracją do stworzenia ich kreacji była królowa Bona – wyjaśnia. Stąd dwórki mają kolorowe tuniki, a na głowach kominy, które przytrzymywane są przez nałęczki zdobione kamieniami, perłami, a także cekinami, żeby były ładne i błyszczące. Dwór wprowadza Trzech Króli do stajenki, gdzie na złożenie hołdu oczekuje Święta Rodzina. – Dzięki temu, że mamy taką wspaniałą szkołę i rodzice angażują się w życie swoich dzieci, wszystkie stroje szyły mamy – mówi pani Lidia. Zeszłoroczny orszak wprowadził pewną innowację. – Królewski dwór wzbogaciła obecność mam, które w pochodzie – również pięknie ubrane – szły razem ze swoimi córkami – wyjaśnia.

Pani Lidia zapewnia, że orszak jest wydarzeniem, na które w szkole czeka się z niecierpliwością. – Dla mojej rodziny ma to bardzo duże znaczenie. Bierzemy w nim udział od kilku lat. To jest dla nas radosne święto wiary. Przygotowujemy się do niego, nie tylko szykując barwne stroje, ale również duchowo, by wspólnie pójść i pokłonić się Jezusowi czekającemu w żłóbku – podkreśla L. Witkowska.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama