Nowy numer 15/2020 Archiwum

Orędzie Metropolity Gdańskiego na Boże Narodzenie 2019

"Słowami kolędy »Bóg się rodzi« Franciszka Karpińskiego proszę, aby Nowonarodzony błogosławił archidiecezji gdańskiej, Kościołowi w Polsce i ojczyźnie naszej" - napisał abp Sławoj Leszek Głódź.

Nowy rok, który przed nami, to także moje osobiste dziękczynienie Panu Bogu za pięćdziesiąt lat kapłaństwa i trzydzieści lat biskupstwa. Z woli św. Jana Pawła II posługiwałem: przez czternaście lat jako biskup polowy, cztery lata w diecezji warszawsko-praskiej i dwanaście lat w Archidiecezji Gdańskiej. Dlatego proszę Was: Bracia w kapłaństwie, Osoby życia konsekrowanego i Wiernych o modlitwę, bowiem jej potrzebuję. W tym duchu dzielę się opłatkiem i życzę błogosławionych, radosnych świątecznych dni, w znaku Narodzenia Pańskiego.

Słowami kolędy „Bóg się rodzi” Franciszka Karpińskiego proszę, aby Nowonarodzony błogosławił Archidiecezji Gdańskiej, Kościołowi w Polsce i ojczyźnie naszej, bowiem „zajaśniał nam dzień święty”. Na czas naszego świętowania udzielam błogosławieństwa w imię Trójcy Świętej.

 

+ Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup
Metropolita Gdański


Gdańsk, Boże Narodzenie 2019


 

« 5 6 7 8 9 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama