Kilkanaście tysięcy gdańszczanek i gdańszczan uczestniczyło całymi rodzinami w jubileuszowym Orszaku Trzech Króli.
Tegorocznym hasłem wydarzenia były zaczerpnięte z kolędy słowa: "Cuda, cuda ogłaszają". Po wspólnym odmówieniu modlitwy Anioł Pański, w samo południe wyruszył spod bazyliki Mariackiej w Gdańsku barwny korowód. Ulicą Piwną kierował się w stronę Wielkiej Zbrojowni, która stała się Pałacem Heroda. Król próbował zawrócić wędrowców. Bezskutecznie.
Wielka Zbrojownia stała się Pałacem Heroda.Uczestnicy orszaku wraz z Mędrcami ze Wschodu szli dalej w stronę Fontanny Neptuna, gdzie aniołowie stoczyli walkę z diabłami. Dobro zwyciężyło nad złem i orszak mógł dalej wędrować.
Diabły przegrały walkę z aniołami przy Fontannie Neptuna.Kulminacyjnym momentem było spotkanie Świętej Rodziny.
W rolę Maryi, Józefa i Dzieciątka Jezus wcielili się: Cristina i Olek Cavalieri Lukasiewicz oraz ich pięciomiesięczny syn Leonard. Królowie złożyli dary i pokłonili się nowo narodzonemu.W tym roku, wzorem lat ubiegłych, Trzema Mędrcami byli: Grzegorz Wszczelaczyński z Zespołu Szkół "Fregata", Michał Targowski - dyrektor gdańskiego ZOO, a także Larry Okey Ugwu - dyrektor Nadbałtyckiego Centrum Kultury.
W wydarzeniu udział wzięli m.in.: bp Zbigniew Zieliński, biskup pomocniczy archidiecezji gdański, a także Aleksandra Dulkiewicz - prezydent miasta Gdańska.- Cuda się zdarzają każdego dnia. Są w naszym zasięgu, bo zależą wyłącznie od nas. Zależą od wyciągniętej dłoni czy uśmiechu. Takie są moje życzenia, nie tylko na święto Trzech Króli, ale także na cały 2020 rok - mówiła Aleksandra Dulkiewicz.
- Każdy w kim narodził się Pan Jezus jest chodzącym cudem. I to okazja, żeby w drugim człowieku dostrzec kogoś więcej, niż tylko przechodnia, czy jakiś wyglądający ładnie zlepek ładnych ubrań. Człowiek to coś niezwykłego, coś cudownego. Ten cud w Betlejem jeszcze bardziej podkreśla, jak niezwykły i niezwykle ważny jest każdy z nas - podkreślił bp Zbigniew Zieliński.
Orszak zakończył wspólny śpiew kolęd. Najpierw w wykonaniu Chóru Towarzystwa Śpiewaczego "Gryf" z Trąbek Wielkich, a następnie uczniów z Zespołu Szkół "Fregata".