Nowy numer 26/2022 Archiwum

Radio Gdańsk przygotowało słuchowisko o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

Powstała radiowa opowieść "Zabójcy z urzędu", oparta na historii ks. Jerzego Popiełuszki. To artystyczna próba zmierzenia się z motywami i mechanizmem działania morderców bł. ks. Jerzego.

Historia tragicznej śmierci błogosławionego kapelana Solidarności była już prezentowana w różnych formach artystycznych. Powstały film fabularny, liczne filmy dokumentalne, książki, poezja.

Gdańscy radiowcy postawili na naturalną dla nich formę słuchowiska radiowego, które powraca do sprawy mordu na kapłanie. Tym razem jednak została ona przedstawiona w ciekawym ujęciu - historię ks. Popiełuszki opowiedziano z perspektywy osób, które próbują zrozumieć, co dokładnie się wydarzyło. - Opowiadamy tu o pewnym aspekcie zbrodni dokonanej na ks. Jerzym. Sprawa odbyła się dawno, na wolność wyszli już nawet zabójcy księdza. To nie jest tematyka zbyt popularna, więc dobrze, że ktoś się nią interesuje.W naszym słuchowisku opowiadamy historię kogoś, kto próbuje zrozumieć, co kierowało tymi ludźmi, którzy zamordowali księdza - mówi Henryk Rozen, reżyser słuchowiska.

Radiowa opowieść o ks. Jerzym powstała specjalnie dla gdańskiej rozgłośni. Autor tekstu to Zbigniew Branach, znany dziennikarz, autor tekstów poświęconych ks. Jerzemu. Natomiast słuchowisko reżyserował H. Rozen, znakomity polski reżyser radiowy i teatralny, wieloletni dyrektor Teatru Polskiego Radia. Za stronę techniczną i realizacyjną odpowiadał Jacek Puchalski, doświadczony i nagradzany realizator Radia Gdańsk. Słuchowisko o ks. Jerzym wyprodukował Konrad Mielnik, dziennikarz i producent Radia Gdańsk. Można je odsłuchać na internetowej stronie rozgłośni.


Więcej o słuchowisku w numerze 3. "Gościa Gdańskiego" na 19 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama