Nowy numer 32/2022 Archiwum

"Życzliwymi bądźmy" - plan spotkań ekumenicznych w archidiecezji gdańskiej

Mający ponadstuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się już cyklicznym świętem ekumenizmu. W archidiecezji gdańskiej spotkania potrwają od 23 do 30 stycznia.

Hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan brzmi: "Życzliwymi bądźmy" (por. Dz 28,2). - Temat wywodzi się z historii św. Pawła i jego morskiej podróży na Maltę, podczas której, dzięki Bożej opatrzności, cała załoga statku została ocalona z nawałnicy, a mieszkańcy wyspy po przybyciu na brzeg okazali wszystkim - bez względu na ich pozycję i status - niezwykłą gościnność - mówi ks. kan. Dariusz Ławik, archidiecezjalny referent ds. ekumenizmu.

- W poszukiwaniu chrześcijańskiej jedności zauważamy, że temat życzliwości jest dzisiaj bardzo aktualny i potrzebny do zgłębiania, nie tylko w życiu religijnym, duchowym, ale również ogólnospołecznym. Ludzka obojętność przybiera różne formy. W tym tygodniu modlitw będziemy prosić Boga, byśmy potrafili stawać się Jego świadkami, a nawet narzędziami Bożej opatrzności wobec drugiego człowieka - dodaje kapłan.

Plan nabożeństw:

  • 23 stycznia (czwartek) godz. 18.30 - Kościół rzymskokatolicki - parafia pw. Chrystusa Odkupiciela, Gdańsk, ul. Gdyńska 8.
  • 24 stycznia (piątek) godz. 18 - Kościół ewangelicko-metodystyczny - Gdańsk, ul. Pniewskiego 8.
  • 25 stycznia (sobota) godz. 17 - Kościół prawosławny - Gdańsk, ul. Traugutta 45.
  • 26 stycznia (niedziela) godz. 18 - Kościół polskokatolicki - Gdańsk, ul. 3 Maja 19.
  • 27 stycznia (poniedziałek) godz. 18 - Kościół ewangelicko-augsburski Zbawiciela - Sopot, ul. Parkowa 5.
  • 30 stycznia (czwartek) godz. 18 - Centrum Ekumeniczne św. Brygidy - Gdańsk, ul. Polanki 124.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama