Nowy numer 27/2022 Archiwum

"Mazowsze" wystąpi w Gdańsku

Kolędy i pastorałki w wykonaniu solistów, chóru oraz orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" wybrzmią w gdańskim kościele pw. św. Teresy Benedykty od Krzyża.

Charytatywny koncert odbędzie się w najbliższy czwartek 30 stycznia o godz. 19 w kościele pw. św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) w Gdańsku przy ul. Wawelskiej 21.

Zespół wykona bożonarodzeniowe pieśni w tradycyjnej interpretacji. Będzie również możliwość usłyszenia utworów mniej popularnych, jak chociażby "Serca ludzkie się radują" czy "Święta Panienka". Choć opowiadają o tym samym wydarzeniu, są tak różne. W jednych rozbrzmiewa rytm mazura czy oberka, w innych poloneza; w większości słychać radość, ale i zadumę.

Na wydarzenie zaprasza ks. kan. Eugeniusz Stelmach. - Wstęp na koncert jest bezpłatny. Idea jest taka, że jest to koncert charytatywny. Przy wejściu do świątyni będą stali lektorzy z puszkami, do których będzie można złożyć swoją ofiarę na pomoc dla dzieci z Syrii. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do wspólnego kolędowania - mówi ks. proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama