Stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk rusza z informacyjną akcją outdoorową - w obronie przed seksualizacją dzieci

Przyczepa z alarmistycznym banerem skierowanym do rodziców będzie pojawiać się przy gdańskich szkołach. To nowa inicjatywa Odpowiedzialnego Gdańska w batalii o powstrzymanie miejskiego programu edukacji seksualnej dzieci.

Akcja działaczy gdańskiego stowarzyszenia potrwa przez najbliższe dwa tygodnie. Marek Skiba, prezes organizacji, wyjaśnia dlaczego podjęto tę akcję. - Ruszamy dziś z kampanią informacyjną dla rodziców. Byliśmy bardzo cierpliwi przez ostatnie miesiące. Przeprowadziliśmy wiele rozmów z urzędnikami na temat dyskusji czy przeprowadzenia konsultacji społecznych nad projektem Zdrovve Love. Ostatecznie władze miasta Gdańska w osobie pana wiceprezydenta Kowalczuka odrzuciły jakąkolwiek dyskusję z nami. Teraz w sposób bezwzględny i bezdyskusyjny wprowadzają Zdrovve Love - projekt, którego celem jest seksualizacja dzieci i destrukcja rodzin. Na to zło musimy reagować - mówił M. Skiba pod siedzibą Rady Miasta Gdańska.

W ramach akcji laweta z banerem będzie pojawiać się pod szkołami, w których nauczyciele będą odbywać spotkania z rodzicami, wywiadówki. Oprócz pojazdu będą wolontariusze z tysiącami ulotek. - To jest już kilkanaście gdańskich szkół. W każdej z nich, "tylnymi drzwiami", bez konsultacji z radami rodziców wprowadza się ten projekt - dodał Marek Skiba.

Działacze chcą w ten sposób wymóc na władzach Gdańska wycofanie się z realizacji projektu Zdrovve Love. Ulotka przygotowana przez gdańskich urzędników jest częścią edukacyjną programu in vitro (,"Program wsparcia prokreacji dla mieszkańców Gdańska na lata 2017-2020"), finansowanego przez miasto. Na kilku stronach znajdują się informacje dotyczące metod antykoncepcji, budowy narządów płciowych, ryzykownych zachowań seksualnych. A także stwierdzenie: "większość z nas rodzi się jako kobieta i mężczyzna, ale nie zawsze tak jest” oraz instrukcja obrazkowa, jak zakładać prezerwatywę. Według założeń projektu broszura ma trafiać na zajęciach do gdańskich 14-latków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..