GN 19/2022 Archiwum

Stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk rusza z informacyjną akcją outdoorową - w obronie przed seksualizacją dzieci

Przyczepa z alarmistycznym banerem skierowanym do rodziców będzie pojawiać się przy gdańskich szkołach. To nowa inicjatywa Odpowiedzialnego Gdańska w batalii o powstrzymanie miejskiego programu edukacji seksualnej dzieci.

Akcja działaczy gdańskiego stowarzyszenia potrwa przez najbliższe dwa tygodnie. Marek Skiba, prezes organizacji, wyjaśnia dlaczego podjęto tę akcję. - Ruszamy dziś z kampanią informacyjną dla rodziców. Byliśmy bardzo cierpliwi przez ostatnie miesiące. Przeprowadziliśmy wiele rozmów z urzędnikami na temat dyskusji czy przeprowadzenia konsultacji społecznych nad projektem Zdrovve Love. Ostatecznie władze miasta Gdańska w osobie pana wiceprezydenta Kowalczuka odrzuciły jakąkolwiek dyskusję z nami. Teraz w sposób bezwzględny i bezdyskusyjny wprowadzają Zdrovve Love - projekt, którego celem jest seksualizacja dzieci i destrukcja rodzin. Na to zło musimy reagować - mówił M. Skiba pod siedzibą Rady Miasta Gdańska.

W ramach akcji laweta z banerem będzie pojawiać się pod szkołami, w których nauczyciele będą odbywać spotkania z rodzicami, wywiadówki. Oprócz pojazdu będą wolontariusze z tysiącami ulotek. - To jest już kilkanaście gdańskich szkół. W każdej z nich, "tylnymi drzwiami", bez konsultacji z radami rodziców wprowadza się ten projekt - dodał Marek Skiba.

Działacze chcą w ten sposób wymóc na władzach Gdańska wycofanie się z realizacji projektu Zdrovve Love. Ulotka przygotowana przez gdańskich urzędników jest częścią edukacyjną programu in vitro (,"Program wsparcia prokreacji dla mieszkańców Gdańska na lata 2017-2020"), finansowanego przez miasto. Na kilku stronach znajdują się informacje dotyczące metod antykoncepcji, budowy narządów płciowych, ryzykownych zachowań seksualnych. A także stwierdzenie: "większość z nas rodzi się jako kobieta i mężczyzna, ale nie zawsze tak jest” oraz instrukcja obrazkowa, jak zakładać prezerwatywę. Według założeń projektu broszura ma trafiać na zajęciach do gdańskich 14-latków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • marbie
  30.01.2020 17:20
  W Niemczech lekcje "edukacji" seksualnej są obowiązkowe. Za nieposyłanie na nie dzieci grożą kary. Przekonał się o tym m.in. Eugen Martens, ojciec 9 dzieci, który trafił do aresztu ponieważ nie posłał swojej 10 letniej córki na deprawacyjne zajęcia. Podczas jednej z takich lekcji dziewczynka poczuła obrzydzenie i wyszła z sali. Na kolejne lekcje nie chciała już chodzić więc rodzice pozwolili jej zostać w domu. Wtedy zaczęły się problemy.

  Mama powiedziała w szkole, że tego dnia musiała się udać z dzieckiem do lekarza. Szkoła uznała to jednak za nieusprawiedliwioną nieobecność i skierowała sprawę do lokalnego urzędu ds. oświaty. Rodzice mówili później, że takie sytuacje nigdy nie zdarzały się w przypadku nieobecności na innych przedmiotach! Represje dotyczą tylko braku udziału dziecka w "edukacji" seksualnej. Nieobecność na innych przedmiotach można było usprawiedliwiać. Źródło: stopaborcji.pl
  doceń 12
 • Anonim (konto usunięte)
  01.02.2020 18:04
  Wiecie, czemu to nie działa? Bo oni mają ładne, kolorowe, tęczowe plakaty, na których mówią o miłości, przyjaźni, rodzinie, uśmiechu - a my mamy czarnobiałe okładki z "zapisków więziennych", z niedożywionymi, smutnymi dziećmi i wielkimi, czerwonymi napisami STOP. Nieważne, że my mamy rację, a oni mają ideologię, kiedy oni swoją ideologię sprzedają w dużo, dużo atrakcyjniejszym opakowaniu.
  doceń 2
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama