Nowy numer 38/2021 Archiwum

Tydzień Małżeństwa w Jastarni i Kuźnicy

Już po raz piąty w Jastarni, a czwarty w Kuźnicy, wystartuje Tydzień Małżeństwa.

Projekt ten ma na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie. Dla budowania bliskich więzi, niezmiernie istotne jest celebrowanie, docenianie i radosne spędzanie wspólnego czasu przez małżonków - informuje Ewa Kohnke, koordynatorka przedsięwzięcia.

W piątek 7 lutego obchody Tygodnia Małżeństwa rozpoczną się od wieczornej Mszy św. w Jastarni (godz. 18) i w Kuźnicy (godz. 17). Po wspólnej modlitwie wszyscy zaproszeni są na spektakl pt. "Słoneczna linia", mówiący o tworzeniu się wspólnoty młodego małżeństwa, w wykonaniu aktorów gdańskiego Teatru Wybrzeże.

Następnego dnia, 8 lutego, o godz. 12 odbędzie się marszobieg małżeński - "Razem w drodze". Wszyscy jego uczestnicy otrzymają numery startowe i mapki trasy. Trzy pierwsze pary na mecie otrzymają specjalny prezent.

W niedzielę - 9 lutego - odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich na wszystkich Mszach św. - w Jastarni - o godz.8, 10, 11.30 i 16.30 oraz w Kuźnicy o godz. 7.30, 10.30. Pary małżeńskie otrzymają okolicznościowy obrazek, każdemu małżeństwu zostanie także zrobione pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy małżonkowie otrzymają indywidualne kapłańskie błogosławieństwo.             

Tego samego dnia o godz. 14 organizatorzy zapraszają również na Hartowanie Małżeństwa w wodach Bałtyku, czyli wspólne morsowanie. Wydarzenie rozpocznie się przy molo w Jastarni. Mile widziane przebrania.

W kolejnych dniach małżeństwa będą mogły wziąć udział m.in. w warsztatach psychologicznych, kulinarnych w Kuźnicy w restauracji Maszop, a także plastyczno-muzycznych. Nie zabraknie również czasu na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, a także atrakcji muzycznych.

Obchody Tygodnia Małżeństwa zakończą się 14 lutego. Najpierw, o godz. 18 odbędzie się Msza św. w Jastarni, po której o godz. 19 organizatorzy zapraszają do Hali Sportowej na bezpłatny koncert Weroniki Korthals - "Miłość mi wszystko wyjaśniła". W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, artystka zaprezentuje repertuar z nowej płyty. Po koncercie nastąpi posumowanie TM i wręczenie Grand Prix oraz medali dla trzech kolejnych małżeństw.

Ponadto w Jastarni i Kuźnicy, w pensjonatach, hotelach i restauracjach, małżonkowie legitymujący się ślubnym zdjęciem skorzystają z 40 proc. zniżki.

Więcej informacji o imprezach odbywających się w związku z TM w Jastarni i Kuźnicy znaleźć można TUTAJ.

Patronem medialnym wydarzenia jest "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama