Nowy numer 38/2021 Archiwum

To brzmi jak bajka - rozpoczyna się Tydzień Małżeństwa, a niebawem Dzień Zakochanych

Z tej okazji swoim "przepisem na miłość" dzielą się małżonkowie: Kasia i Arek Aszykowie oraz Eryka i Wacław Schultowie.

Katarzyna i Arkadiusz Aszykowie są małżeństwem trzy i pół roku. Połączyła ich wspólna pasja. - Spotkaliśmy się na próbie zespołu muzycznego. Ja śpiewałam, a on grał na perkusji. Nasze zakochanie nie było typowe, bo z początku dużo się kłóciliśmy. Jednak coś nas do siebie ciągnęło. W tym czasie dużo się modliłam. Wiedziałam, że Pan Bóg chce mojego dobra, mimo że do końca nie byłam do Arka przekonana. W moich oczach nie był on tym wymarzonym ideałem - mówi Kasia.

- Połączył nas Pan Bóg, w takiej normalności. Przyszedł czas w moim życiu, w którym stwierdziłem, że chcę kogoś pokochać. Nie da się ukryć - w głowie miałem kilka dziewczyn. Z różnymi wątpliwościami i pytaniami postanowiłem zawalczyć o Kasię. Czułem w tym wszystkim subtelne światło, lekki powiew Ducha Świętego podpowiadający mi w którą stronę mam iść - opowiada Arek.

Swoją miłością postanowili dzielić się z innymi prowadząc vloga "Aszyki" na portalu YouTube. - W pewnym momencie uświadomiłam sobie, że w nasz związek włożyliśmy wiele pracy, ukończyliśmy różne kursy, a nie ma z tego żadnych owoców. Tak narodził się pomysł tworzenia filmików. Na vlogu chcemy pokazywać prawdę, że często jesteśmy grzeszni, mali, niezdolni, a wszystko co dzieje się w naszym życiu jest Bożą łaską - opowiada Kasia Aszyk.

Państwo Schultowie byli delegatami diecezji gdańskiej na Synodzie o Rodzinie w 1980 r.   Państwo Schultowie byli delegatami diecezji gdańskiej na Synodzie o Rodzinie w 1980 r.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

W październiku Eryka i Wacław Schultowie będą przeżywać 64. rocznicę ślubu. - Ta dzisiejsza nasza miłość jest zupełnie inna niż ta, którą przeżywaliśmy na początku wspólnej drogi. Obecnie jest ona piękniejsza, cudowniejsza. Kiedyś była emocjonalna, teraz jest racjonalna. Wiemy dlaczego się kochamy. Miłość dojrzewa - podkreśla pan Wacław i dzieli się jeszcze jedną mądrością. - Jest takie powiedzenie, że im dalej w las tym więcej drzew i ciemniej. A ja muszę powiedzieć, że im dłużej jestem z moją żoną, tym bardziej ją kocham - mówi trzymając ją za rękę i uśmiechając się do niej.


Więcej o miłości Kasi i Arka oraz Eryki i Wacława w 6. numerze "Gościa Gdańskiego" na 9 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama