Nowy numer 37/2021 Archiwum

Gdańsk. Rodzice zastępczy potrzebni od zaraz

Już w środę 12 lutego Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza na dzień otwarty osoby zainteresowane założeniem i prowadzeniem rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka.

Przez cały dzień w ośrodku przy ul. Leczkowa 1a dyżurować będą specjaliści pieczy zastępczej, którzy przybliżą szczegóły tej odpowiedzialnej, ale i dającej ogromną satysfakcję pracy. - Gdańskie maluchy wychowują się w 33 zawodowych rodzinach zastępczych, ponad 300 rodzinach zastępczych (te nie są zawodowe) oraz 16 rodzinnych domach dziecka. Przebywa w nich łącznie ok. 600 dzieci. Gdańskie dzieci mieszkają również w 18 kameralnych placówkach opiekuńczo-wychowawczych - wyjaśnia Sylwia Ressel z MOPR.

Rodzinę zastępczą lub rodzinny dom dziecka może stworzyć zarówno małżeństwo, jak i osoba samotna. - Być może po konsultacji ze specjalistami pieczy zastępczej, łatwiej będzie podjąć decyzję o takim wsparciu dzieci z bagażem doświadczeń, pamiętając przy tym, że prowadzenie np. zawodowej rodziny zastępczej jest przede wszystkim odpowiedzialną pracą. Może ona się okazać nie tylko zawodowym, ale i życiowym spełnieniem - przekonuje S. Ressel.

- Zachęcamy do odwiedzenia gdańskiego MOPR w środę 12 lutego, by porozmawiać m.in. ze specjalistami, psychologami, trenerami szkolącymi kandydatów na rodziców. Pracownicy Ośrodka odpowiedzą m.in. na pytania o udzielane rodzinom zastępczym wsparcie finansowe, rzeczowe, asystenckie oraz psychologiczne i prawne. Poradzą, jak przygotować się do pełnienia roli zastępczego rodzica i wykonywania tego zajęcia - dodaje S. Ressel.

Specjaliści Wydziału Pieczy Zastępczej MOPR dyżurować będą w sali konferencyjnej na parterze budynku przy ul. Leczkowa 1A, w godz. 8-18. Więcej informacji uzyskać można także pod numerami tel.: (58) 347 82 77 lub (58) 347 82 68 oraz (58) 347 82 78.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama