Nowy numer 37/2021 Archiwum

Radio Gdańsk rozszerza pasmo programów religijnych - nowa audycja "Spotkania"

Co niedzielę na antenie Radia Gdańsk można usłyszeć, jak różnorodny jest gdański Kościół - nowa ramówka powiększyła udział audycji religijnych w całym paśmie. Do słuchania audycji pt. "Spotkania" zaprasza Alicja Samolewicz-Jeglicka.

W niedzielne poranki można posłuchać nowej audycji pod redakcją A. Samolewicz-Jeglickiej. Piętnastominutowe "Spotkania" to spojrzenie na Kościół lokalny "od dołu", z perspektywy świeckich i wiernych, zaangażowanych w tworzenie wspólnot.

- Kiedy zaczęłam pracę nad audycją, przyszedł czas zaskakujących odkryć. Różnorodność i liczba wspólnot oraz ruchów katolickich w gdańskim Kościele jest ogromna. Naprawdę można powiedzieć, że każdy znajdzie w nim jakieś miejsce dla siebie. Bo każdy z nas jest na innym etapie życia, z innymi problemami i radościami. Już będąc nastolatkiem, można wstąpić do wspólnoty - mówi autorka audycji.

"Spotkania" pokazują działalność wspólnot dla studentów, małżeństw, rodziców czy osób w związkach niesakramentalnych. A także oddzielne dla mężczyzn i dla kobiet. Autorka odkrywa w swoich programach ogrom tematycznych, skonkretyzowanych wspólnot. Aktywnych, refleksyjnych, mobilizujących czy wspierających. Ich różnorodność może zaskoczyć niejedną osobę.

Adam Chmielecki, prezes Radia Gdańsk, przekonuje, że zmiany w ramówce, m.in. rozszerzenie pasma programów religijnych, to dobry kierunek w rozwoju gdańskiej anteny. - Chcemy być bliżej ludzi. To nowa filozofia naszej ramówki. Dlatego w audycji "Spotkania" mówimy o ludziach cichej pracy, tych, którzy działają u podstaw naszego Kościoła - mówi prezes.

Pasmo programów religijnych w Radiu Gdańsk startuje zawsze w niedzielę ok. godz. 8.30. Rozpoczyna je audycja Sławka Rybarczyka "Słowo - muzyka - sens", poświęcona muzyce chrześcijańskiej. Potem można wysłuchać niedzielnej Ewangelii wraz z komentarzem przygotowanym przez jednego z księży archidiecezji, a następnie programu "W drodze", w którym Marek Lesiński i dziennikarze radia podsumowują tydzień z życia Kościoła gdańskiego. I na koniec najnowsza audycja "Spotkania".


Więcej o audycji Radia Gdańsk w 7. numerze "Gościa Gdańskiego" na 16 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama