Nowy numer 37/2021 Archiwum

Nazwać rzeczy po imieniu

– W dzisiejszych czasach coraz bardziej zauważalny jest kryzys męskości. To spotkanie może być szansą do odkrycia na nowo swojego powołania i budowania relacji z ludźmi oraz Jezusem – mówi Paweł Mojsiuszko.

Bractwo św. Pawła po raz kolejny zaprasza na Diecezjalne Rekolekcje dla Mężczyzn, które potrwają od 5 do 7 marca w parafii Najświętszej Maryi Panny na gdańskim Przymorzu.

Temat spotkania to: „Budowanie wspólnoty w małżeństwie, rodzinie i grupach formacyjnych”. Rekolekcje głosić będzie ks. Marek Dziewiecki, autor kilkunastu książek z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie, profilaktyki i terapii uzależnień.

– Ksiądz Marek jest bardzo bezpośredni i konkretny. Nie owija w bawełnę, ale nazywa rzeczy po imieniu. To jest bardzo ważne, bo daje nadzieję, że sytuacja nasza, naszej rodziny, która wydaje nam się beznadziejna, nie jest bez wyjścia, jeśli ktoś nam te problemy uporządkuje i ponazywa – mówi P. Mojsiuszko, koordynator rekolekcji.

Misją Bractwa św. Pawła jest pobudzenie odpowiedzialności za rodzinę, Kościół i społeczeństwo poprzez rozwój osobistej relacji z Jezusem Chrystusem i odkrywanie męskiej tożsamości zgodnej z Bożą wolą. – Nasza relacja z Jezusem ma się w sposób konkretny przełożyć na życie i działanie. W dzisiejszych czasach obserwujemy, że mężczyźni zatracili powołanie do bycia liderami. Przestali być decyzyjni, a – co najważniejsze – odpowiedzialni za własne czyny oraz za swoją rodzinę – podkreśla koordynator.

– Szczególnie młodzi nie zdają sobie sprawy, że małżeństwo, a następnie ojcostwo, jest po prostu trudne. Związek małżeński traktują jak kontrakt, który zawsze można rozwiązać, a takie myślenie przekłada się na relacje w rodzinie – dodaje.

Bractwo zachęca, by skorzystać z nauk rekolekcyjnych, a jeżeli ktoś będzie szukał miejsca, by się formować, zapraszają w swoje szeregi. – Nie boimy się żyć wiarą. Nasi najmłodsi bracia mają 18 lat, a najstarszy – pan Jan – ponad 90. W bractwie staramy się formować liderów. Stajemy w opozycji do dzisiejszego świata, który proponuje nam spłycone relacje – mówi P. Mojsiuszko.


Gdzie i kiedy?

Diecezjalne Rekolekcje dla Mężczyzn odbywać się będą 5–7 marca w parafii Najświętszej Maryi Panny przy pl. NMP 1. Więcej informacji na facebookowym profilu Bractwa św. Pawła. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama