GN 19/2022 Archiwum

Abp Sławoj Leszek Głodź odnosi się do wymierzonych w niego ataków medialnych

Abp Sławoj Leszek Głodź zapowiada również wystąpienie na drogę działań prawnych. Publikujemy treść jego oświadczenia.

Po raz kolejny został przeprowadzony przez niektóre media brutalny atak na moją osobę. W używanej przez nie narracji w sposób wyraźny uwidaczniają się próby podjudzania opinii publicznej do nienawiści względem mnie przez stosowanie manipulacji i rozpowszechnianie niesprawdzonych informacji.

Chcę podkreślić, że nie wykazałem żadnej opieszałości w sprawie jakichkolwiek duchownych, którzy dopuścili się przestępstwa. Prowadzone są one zgodnie z procedurami określonymi przez Stolicę Apostolską i Konferencję Episkopatu Polski.

W związku z tym, że moje bezpieczeństwo i życie zostało zagrożone, a także stan mojego zdrowia spowodowany chorobą nowotworową nieustannie się pogarsza, będę zmuszony wystąpić na drogę działań prawnych. Taką możliwość otwiera przykład św. Pawła Apostoła, który w sytuacji zagrożenia życia skorzystał z obwiązującego wówczas prawa (zob. Dz 25,1-12).

+ Sławoj Leszek Głódź

Arcybiskup

Metropolita Gdański

Gdańsk Oliwa, dnia 26 lutego 2020 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • ciekawaska
  28.02.2020 13:25
  Może ten fragment jednego z artykułów w Gościu powinien pokrzywdzony Abp wziąć sobie pod rozwagę: Gdy przychodzi Duch Święty, przekonuje nas o grzechu i sądzie. Boli. Ale to dobrze, że na naszych oczach spełnia się proroctwo: „Czas bowiem, aby sąd się rozpoczął od domu Bożego” (1 P 4,17). Oczyszczenie jest o niebo lepsze od grzechów zamiecionych pod dywan.
  doceń 17
 • jurek
  28.02.2020 14:13
  jurek
  Wobec biskupa wystapiło z oskarżeniem o mobing kilkunastu księzy. A oswiadczenie jest o księdzach przestępcach. Czy warto pisac ogłoszenia nie na temat i do tego jeszcze zasłaniac się chorobą. (choroba nie umniejsza ewentualnej winy za swoje czyny)
  doceń 15
 • TOMTOM
  28.02.2020 16:02
  Późna, a jednak cenna refleksja ze strony arcybiskupa uświadomić sobie, że alkoholizm zagraża życiu.
  doceń 12
 • ciekawaska
  01.03.2020 18:09
  Matko! Ile bezeceństwa wśród tych co prowadzić nas mają! Poraził paralizatorem człowieka ksiądz i nikogo z hierarchów ten podły czyn KSIĘDZA z MARII ŚNIEŻNEJ nie obszedł. Zero potępienia. Ksiądz wciąż tam jest i krzywdzi ludzi. Poczytajcie:
  https://klodzko.naszemiasto.pl/skazany-ksiadz-kpi-z-ofiary-i-wyroku-sadu-biskup-swidnicki/ar/c1-5154097
  doceń 5
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama