Nowy numer 38/2021 Archiwum

Zmarł ks. Stanisław Ziółkowski - uroczystości pogrzebowe

W piątek 28 lutego, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł w wieku 58 lat i w 31. roku kapłaństwa ks. Stanisław Ziółkowski, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 4 marca pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głódzia o godz. 11 w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie (ul. Kaszubska 31).

Program uroczystości żałobnych:

Wtorek 3 marca

18.00 - wprowadzenie trumny do kościoła - Msza św. z udziałem kapłanów z dekanatu pod przewodnictwem ks. prał. Sławomira Decowskiego,
20.00 - Różaniec,
21.00 - Msza św. z udziałem kapłanów - kolegów kursowych i tych, którzy współpracowali z ks. Stanisławem - pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki.

Środa 4 marca

7.00 - modlitewne czuwanie,
8.15 - Msza św. parafialna,
10.00 - Różaniec,
11.00 - uroczysta Msza św. pogrzebowa z jutrznią pod przewodnictwem abp. Głódzia, metropolity gdańskiego.

Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi pochówek na cmentarzu parafialnym w Kosakowie.

Requiescat in pace!


Stanisław Ziółkowski urodził się 9 kwietnia 1962 r. w Gdańsku, w rodzinie Franciszka i Janiny z d. Wojewska. Został ochrzczony w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gdańsku. Wychowywany był w atmosferze wiary i praktyk religijnych. Od dziecka był ministrantem przy parafii Mariackiej w Gdańsku. Tam również aktywnie uczestniczył w różnych poczynaniach duszpasterskich. Stanisław Ziółkowski uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 50 im. Emilii Plater w Gdańsku, a następnie do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego Mechaników i Elektryków w Gdańsku i do Technikum Mechaniczno-Elektrycznego dla Pracujących. W trakcie nauki podjął pracę zawodową w Zakładach Mechaniki Precyzyjnej i Automatyki w Gdańsku-Oliwie. Egzamin dojrzałości zdał w 1983 r. i w tym samym roku złożył dokumenty z prośbą o przyjęcie do Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1989 r. z rąk bp. Tadeusza Gocłowskiego w bazylice Mariackiej w Gdańsku. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu (1989-1996), w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku-Brzeźnie (1996-2003), w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Gdańsku-Oliwie (2003-2004), w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie (2004-2005), w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie (2005-2007). 15 sierpnia 2007 r. został powołany na urząd proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie, który pełnił ponad 12 lat.

Ksiądz Ziółkowski z zaangażowaniem włączał się w powierzone mu zadania. Kontynuował dzieło organizacji życia duszpasterskiego stosunkowo młodej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie. W jednej z opinii z lat seminaryjnych napisano o nim: "Jest przedsiębiorczy, niezależny w wydawanych opiniach, towarzyski, szczery. Równocześnie jest bardzo wrażliwy, o zainteresowaniach humanistycznych. Jest praktyczny, opanowany, czujny, łatwo adaptujący się do wymagań innych ludzi. Inne cechy osobowości to prostolinijność, opiekuńczość w stosunku do bliskich przyjaciół, zadowolenie ze swojego miejsca i roli w życiu". Wydaje się, że opinia ta bardzo trafnie oddawała cechy charakteru i osobowości zmarłego kapłana. W pamięci prezbiterium archidiecezji gdańskiej i wiernych pozostanie człowiekiem oddanym Kościołowi, zatroskanym o wspólnotę parafialną. Przez ostatnie lata zmagał się z chorobą, co - pomimo cierpienia - nie przeszkadzało mu ofiarnie angażować się w posługę kapłańską. Był człowiekiem pełnym nadziei i wiary w Boże miłosierdzie.

Ksiądz Ziółkowski zmarł w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku w piątek 28 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama