Nowy numer 38/2023 Archiwum

Dzień Kobiet w Gdańsku. Świat potrzebuje kobiecego serca przejdź do galerii

W Gdańsku-Oliwie odbyło się spotkanie przeznaczone wyłącznie dla pań. Była to już druga edycja organizowanego przez Ludzi Pełnych Życia Dnia Kobiet.

Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w katedrze oliwskiej, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Wiesław Szlachetka, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet.

- Słowo Boże broni godności kobiety. Ukazuje bogactwo jej serca, eksponuje wspaniałe przykłady kobiet, które budzą podziw i są godne naśladowania. Kobiety o których mówi Pismo Święte nie miały nic wspólnego z feministkami, które wyrzekałyby się swojej kobiecości, macierzyństwa, które chciałyby być mężczyznami. Ale są to kobiety, które podejmowały trudne wyzwania ze szczerego zatroskania o innych - ukazując przy tym również piękne postawy patriotyczne - mówi biskup.

Podkreślił, że Ewangelia czynów i słów Jezusa jest konsekwentnym sprzeciwem wobec wszystkiego, co uwłaszcza godności kobiety. - Dlatego też te kobiety, które znajdują się w pobliżu Chrystusa, odnajdują siebie w prawdzie jakiej On naucza i jaką czyni. Jezus rozmawia z nimi o sprawach, o jakich ówcześnie nie rozmawiało się z kobietą, a mianowicie o zbawieniu. Podnosi je do godności swoich uczniów - wyjaśnia.

- Świat potrzebuje kobiecego serca, zwłaszcza dzisiaj, gdy na wielką skalę wkrada się bezduszność i egoizm, a liberalny feminizm i ideologia gender próbują zniekształcić pojęcie płci, małżeństwa i rodziny - dodał biskup.

Złożył również zgromadzonym na wspólnej modlitwie paniom życzenia. - Z całego serca życzę wam, byście odkrywały piękno swojej kobiecości i piękno waszego powołania. Papież Franciszek powiedział, że kobieta potrafi ucieleśniać czułe oblicze Boga. Życzę wam, byście miały głębokie poczucie sensu życia. Aby świat darzył was należnym uznaniem i szacunkiem. Niech wasza twórcza obecność w różnych dziedzinach życia przynosi wiele dobra, które rodzi się przez wasze serca trwające w przyjaźni z Bogiem - mówił bp W. Szlachetka.

Po Mszy św. uczestniczki spotkania, które odbywało się pod hasłem: "Jak pokochać samą siebie?" przeszły do auli Jana Pawła II. Pomysł na zorganizowanie damskiego spotkania zrodził się w głowie Marty Jędrzejewskiej. Od kilku lat przygotowywała już tzw. weekendy kobiet, gdzie oprócz wspólnej modlitwy czy indywidualnego spotkania z Jezusem w Najświętszym Sakramencie nie brakowało tematów, które z pewnością interesują niejedną panią.

W ubiegłych edycjach w trakcie weekendów uczestniczkom towarzyszyły wizażystka, brafitterka czy dietetyk. Tym razem, już po raz drugi, Marta proponuje inną formę spotkań. - Dzień kobiet, by każda z nas - niezależnie od tego, czy jest matką, singielką, zapracowaną businesswoman - mogła wygospodarować kilka godzin i zrobić coś wyjątkowego dla siebie - podkreśla Marta.

Wśród prelegentek Dnia Kobiet były: Katarzyna Nowicka, psycholog, która poruszyła główny temat spotkania. Kamila Janczyk ze wspólnoty ewangelizacyjnej Mocni w Duchu oraz Sylwia Dąbrowska, która profesjonalnie zajmuje się szkoleniami z wystąpień przed kamerami, a także na scenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast