Nowy numer 47/2022 Archiwum

Już 13 marca muzyczne święto chórów w Gdańsku

Po raz 9. odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Chóralny, w którym wystąpią znakomite chóry z Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji, Norwegii, Islandii, Niemiec, Czech, Rosji i Polski. Miłośnicy muzyki chóralnej będą mieli okazję wysłuchać zmagań konkursowych oraz koncertów w gdańskich kościołach, Dworze Artusa czy na Oruni.

Dziewiąty Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny potrwa od 13 do 15 marca. To przegląd dla zespołów amatorskich, składający się z występów przed publicznością oraz konkursu w 5 kategoriach (chóry mieszane, chóry męskie i żeńskie, chóry młodzieżowe, chóry dziecięce oraz chóry kameralne).

Koncertów towarzyszących festiwalowi można będzie wysłuchać w Dworze Artusa, kościele św. Katarzyny, kościele bł. Urszuli Ledóchowskiej oraz Stacji Orunia GAK. Część konkursowa odbędzie się w sobotę w auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej, gdzie zespoły będzie oceniało międzynarodowe jury pod przewodnictwem Javiera Busto z Hiszpanii, światowej sławy dyrygenta muzyki chóralnej.

- Najlepsze chóry w każdej kategorii zdobędą złoty medal Gdańskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego i wystąpią w niedzielnym koncercie laureatów. W zeszłorocznej edycji konkursu główne nagrody i dodatkowe laury przypadły chórom młodzieżowym z Estonii. Zapraszamy do wysłuchania koncertów chóralnych na najwyższym światowym poziomie w Gdańsku - mówi Wojciech Pięta z biura festiwalu.

Program IX Gdańskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego, 13-15 marca

13.03, piątek

18.00 - koncert - Dwór Artusa, Długi Targ 43-44,
18.30 - koncert - kościół św. Katarzyny, Profesorska 3.

14.03, sobota

18.00 - koncert - Gdański Archipelag Kultury Stacja Orunia, Dworcowa 9,
18.30 - koncert - Ratusz Staromiejski, Korzenna 33/35,
18.30 - koncert - kościół św. Katarzyny, Profesorska 3,
19.00 - koncert - kościół bł. Urszuli Ledóchowskiej, Cieszyńskiego 1, Gdańsk-Chełm,

15.03, niedziela

13.00 - koncert - kościół św. Katarzyny, ul. Profesorska 3,
14.00 (po Mszy św. o 13.00) - koncert - parafia Wniebowzięcia NMP w Żukowie, ul. 3 Maja 4, Żukowo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama