Nowy numer 27/2022 Archiwum

Wyrusz na Ekstremalną Drogę Krzyżową

Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. W archidiecezji gdańskiej przygotowane zostały 4 trasy. Wyruszyć można z Leźna, Gdańska-Matemblewa i Jastrzębiej Góry.

Wszystkie Ekstremalne Drogi Krzyżowe rozpoczną się Eucharystią. Uczestnicy - w zależności od trasy - do pokonania w milczeniu i modlitewnym skupieniu mają od 41 do 51 km.

Trasy na terenie archidiecezji gdańskiej:

  • Leźno-Żukowo, 41 km. Start: 27 marca o godz. 19 Mszą św. w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i bł. Karoliny Kózkówny przy al. Lipowej 23,
  • Jastrzębia Góra-Hel, 48 km. Start: 3 kwietnia o godz. 20 Mszą św. w kościele pw. św. Ignacego Loyoli przy ul. Piastowskiej14,
  • Gdańsk-Matemblewo-Kalwaria Wejherowska, 51 km. Start: 3 kwietnia o godz. 19 Mszą św. w sanktuarium MB Brzemiennej przy ul. Matemblewskiej 67,
  • Gdańsk-Matemblewo-Grabowiec, 44 km. Start: 3 kwietnia o godz. 19 Mszą św. w sanktuarium MB Brzemiennej przy ul. Matemblewskiej 67.

Do drogi trzeba się przygotować. Warto zabrać ze sobą prowiant, odpowiednie ubranie, wygodne buty, latarkę (najlepiej czołową), odblaski oraz kompas, mapę lub telefon komórkowy z wgraną trasą. Organizatorzy zachęcają, być iść z własnym, drewnianym krzyżem.

Zapisy oraz informacje na stronie internetowej www.edk.org.pl po wybraniu odpowiedniego szlaku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama