Nowy numer 48/2023 Archiwum

Odwołane przedstawienie w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Spektakl "Czerwona zima", który miał odbyć się 22 marca, pod patronatem medialnym "Gościa Niedzielnego", musiał zostać odwołany. Opowieść o losach więźniów sowieckich łagrów w reżyserii Artura Hofmana będzie można obejrzeć w późniejszym terminie, o którym poinformujemy.

Dyrekcja muzeum poinformowała o swojej decyzji w informacji przesłanej do naszej redakcji. Czytamy w niej: "W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2, w nawiązaniu do decyzji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 11 marca 2020 r. o czasowym zamknięciu instytucji kultury, decyzją Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. Karola Nawrockiego wszystkie wydarzenia towarzyszące organizowane przez Muzeum (spektakle, spotkania autorskie, wykłady, koncerty i inne) zostają odwołane do dnia 31 marca br. włącznie".

"Czerwona zima" to spektakl w reż. A. Hofmana, oparty na scenariuszu Chrystiana Orzeszki, wyprodukowany przez Towarzystwo Kulturalno-Społeczne Żydów w Polsce. Ilustruje ono wizję świata, owładniętego czerwoną ideologią w jej najbardziej skrajnych wymiarach. To teatralna opowieść o losach więźniów sowieckich łagrów. Wacław Grabiński, pierwszoplanowa postać, to polski opozycjonista antykomunistyczny. Łączy w sobie sumę przeżyć zarówno wielu Polaków, jak i wszystkich więźniów, którzy doświadczyli okropieństw gułagu. Osią dramatu stają się coraz bardziej makabryczne losy bohatera, który przechodzi przez wszystkie kręgi totalitarnego piekła...


Tekst o przestawieniu "Czerwona zima" zostanie opublikowany w numerze 11. "Gościa Gdańskiego" na 15 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama