Nowy numer 47/2023 Archiwum

Festiwal europejskich chórów w Gdańsku odwołany

Tegoroczna, 9. edycja Międzynarodowego Festiwal Chóralny nie odbędzie się. Wszystkie koncerty, wydarzenia, które miało odbywać się w Gdańsku między 13 a 15 marca, zostały odwołane.

Ze względów bezpieczeństwa epidemiologicznego wykonawców, chórzystów z krajów europejskich i publiczności organizatorzy podjęli decyzję o rezygnacji z tegorocznej edycji muzycznego wydarzenia.

- Niestety, nie usłyszymy znakomitych chórów z Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji, Norwegii, Islandii, Niemiec, Czech, Rosji i Polski. Względy bezpieczeństwa i zalecenia inspekcji sanitarnej są dla nas priorytetem. Odwołujemy tegoroczny festiwal, wszystkie jego wydarzenia. Mam nadzieję, że za rok miłośnicy muzyki chóralnej będą mieli okazję wysłuchać zmagań konkursowych oraz koncertów w gdańskich kościołach i zabytkach - mówi Wojciech Pięta z biura festiwalu.

Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny to impreza o dużej renomie międzynarodowej. W przeglądzie startują europejskie zespoły amatorskie, występując przed publicznością oraz biorąc udział w konkursie w 5 kategoriach (chóry mieszane, chóry męskie i żeńskie, chóry młodzieżowe, chóry dziecięce oraz chóry kameralne).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama