Nowy numer 31/2022 Archiwum

Działa Centrum Kryzysowe Caritas Archidiecezji Gdańskiej

W obecnej trudnej sytuacji spowodowanej zagrożeniem epidemiologicznym w związku z koronawirusem Caritas Archidiecezji Gdańskiej uruchomiło Centrum Kryzysowe.

Każda osoba, która znajduję się w sytuacji kryzysowej, tzn. bez dochodów, bez możliwości zrobienia zakupów, proszona jest o kontakt.

- Chcemy pomagać w tych najbardziej kryzysowych sytuacjach. Nie jest to limitowane wsparcie, tylko dla naszych podopiecznych, ale dla mieszkańców całego Trójmiasta - mówi ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Dyrektor jednocześnie podkreśla, że jest to pomoc skierowana nie tylko do seniorów, ale do każdego, kto z powodu epidemii znalazł się w trudnej sytuacji życiowej. - Można się do nas zgłaszać - pomoc jest nieodpłatna. Zweryfikujemy wszystkie zgłoszenia - podkreśla ks. Steć.

W ramach pomocy Centrum Kryzysowego Caritas przygotowywane będą paczki żywnościowe, dostarczane do domu osób znajdujących się w sytuacji kryzysowej. - Możemy również wesprzeć w realizacji recept wraz z dowozem oraz zapewnić dowóz ciepłych posiłków dla osób samotnych i starszych w Sopocie - dodaje ks. Steć.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: pomoc@caritas.gda.pl, a także telefonicznie: 553 352 386. Akcję wesprzeć można również jako wolontariusz - szczegóły na www.caritas.gda.pl. - Gdyby ktoś chciał wspomóc działania centrum finansowo, co pomoże nam m.in. w zakupie żywności, to za taką pomoc będziemy również bardzo wdzięczni - mówi ks. Steć.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama