Nowy numer 47/2023 Archiwum

Koronawirus. Zadzwoń i #uspokójDucha

Grupa kapłanów i osób konsekrowanych z archidiecezji gdańskiej przygotowała akcję pomocy dla osób potrzebujących duchowego wsparcia - w formie rozmowy telefonicznej oraz modlitwy.

Stając wobec sytuacji pandemii koronawirusa, niepewności jutra oraz różnych trudnych emocji i sytuacji, które wielu z nas w związku z tym przeżywa, pragniemy służyć osobom potrzebującym w wymiarze kryzysowego wsparcia duchowego - informuje Aneta Puszko OV z Fundacji "Radość Ewangelii".

W ramach wsparcia duchowego można skorzystać z telefonicznej rozmowy duchowej z kapłanami lub osobami konsekrowanymi. Można liczyć również na modlitwę. Dotyczy to nie tylko korzystających ze wsparcia, ale i posługujących.

- Pomysł zrodził się z pytania, jak służyć ludziom w tym trudnym czasie. Bo część osób potrafi sobie poradzić z panującą epidemią, ale jest również spora liczba tych, którzy nie mogą podołać dynamicznie zmieniającej się sytuacji i wynikającym z niej ograniczeniom. Pomyśleliśmy, że gromadząc kapłanów oraz osoby konsekrowane w jednym miejscu, stworzymy bazę osób gotowych do towarzyszenia innym - wyjaśnia A. Puszko.

Aby skorzystać ze wsparcia, nie trzeba być w żadnej wspólnocie. Nie jest również wymagane, by podawać swoje personalia. - Nie potrzebujemy zbierać danych, ale chcemy być dla tych, którzy tego potrzebują - mówi A. Puszko. Podkreśla, że ta inicjatywa nie ma nic wspólnego z sakramentem pokuty i pojednania. - Te dyżury to nie okazja do spowiedzi. Mają one podnosić i uspokajać ducha - podkreśla.

Fundacja zaprasza do kontaktu tylko w wyznaczonych godzinach. Pełną i aktualną listę osób dyżurujących znaleźć można TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama