Nowy numer 31/2022 Archiwum

Trzy nowe laboratoria na Pomorzu będą walczyć z wirusem

Samorząd województwa pomorskiego zdecydował o zakupie sprzętu i uruchomieniu trzech laboratoriów do wykrywania koronawirusa. Powstaną w Kościerzynie, Wejherowie i w Słupsku, wspierając dwa działające już w Gdańsku.

Na Pomorzu czas oczekiwania na wyniki badań na obecność koronawirusa wydłuża się. - W tej chwili trzeba czekać nawet 3 dni i dłużej. Marszałek Mieczysław Struk postanowił uruchomić dodatkowe laboratoria. Podjął też decyzję o samodzielnym zakupie potrzebnego sprzętu przez samorząd województwa pomorskiego - informuje Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Laboratoria mają powstać w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o., w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. - Chodzi o wsparcie dwóch istniejących już w Gdańsku laboratoriów, aby czas od otrzymania próbki do wykonania badania skrócić. Obecnie mamy sygnały, że czas badań się wydłuża, a zapotrzebowanie na nie rośnie - mówił Tadeusz Jędrzejczyk, dyrektor Departamentu Zdrowia UMWP.

Wszystkie placówki już zamawiają potrzebny sprzęt. Trwa też dostosowanie pomieszczeń i szkolenie personelu.

Niezależnie od zakupu sprzętu marszałek Struk zdecydował również, że wesprze rząd w działaniach dotyczących wykrywania koronawirusa, kupując z budżetu samorządu testy wykrywające SARS-CoV-2.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama