Nowy numer 27/2022 Archiwum

Gdański Lotos wspiera wojsko i szpitale w walce z epidemią

Jest pomoc koncernu paliwowego dla 7. Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, w związku z jej działaniami w czasie pandemii koronawirusa. Żołnierze będą mogli tankować za darmo na wybranych stacjach paliw firmy. Do szpitali przekazano już pomoc finansową w wysokości 5 mln zł.

Spółka dała taką możliwość jednostce na trzech stacjach paliw w Trójmieście – w Gdańsku przy ul. Sadowej 3, al. Zwycięstwa 13 oraz w Gdyni, przy al. Zwycięstwa 165. Żołnierze 7. Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej będą mogli za darmo tankować pojazdy, które wykorzystują w codziennej służbie. Akcja ruszyła w niedzielę 22 marca.
- Zależy nam na realnym wsparciu polskich służb w tym trudnym czasie. Doceniamy ich wkład i zaangażowanie. Jako duża, silna firma, chcemy dzielić się naszym kapitałem. Mamy nadzieję, że wsparcie Grupy Lotos pozwoli żołnierzom na sprawne funkcjonowanie w obliczu intensywnych działań podczas pandemii – mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy Lotos.
Koncern włącza się w walkę z koronawirusem także na innych polach. Spółka za pośrednictwem Fundacji Lotos przekaże 5 mln zł czterem polskim szpitalom. Placówki będą dzięki temu mogły zakupić m.in. respiratory, termometry i leki. Pomoc od gdańskiej firmy paliwowej trafi do szpitali jednoimiennych. Otrzymają ją: 7 Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku, Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie oraz Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie.
Gdański koncern wspiera też funkcjonariuszy na służbie, działających na granicy Polski. Na wybranych stacjach Lotos czekają na nich darmowe kawa, herbata, czekolada lub napój energetyczny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama