Nowy numer 48/2023 Archiwum

Kwarantanna i zamknięte oddziały gdańskiego szpitala na Zaspie

Lekarz pediatra i pielęgniarka ze Szpitala św. Wojciecha zakażone koronawirusem. SOR dziecięcy i oddział pediatrii zostały zamknięte do odwołania - 41 osób na kwarantannie.

Obecnie zamknięte są oddział pediatrii na Zaspie oraz część dziecięca SOR. Chorzy są kierowani do Szpitala im. Kopernika. Decyzja o przywróceniu działalności oddziałów zapadnie po uzyskaniu wyników badań personelu.

Dwa tygodnie temu lekarka wróciła z urlopu w Polsce. Przyszła do pracy w szpitalu, ale kilka dni później zgłosiła się do szpitala zakaźnego z infekcją dróg oddechowych. Wkrótce potem dowiedziała się, że u osób, z którymi spędzała urlop, potwierdzono zakażenie. Lekarka została więc objęta kwarantanną.

- Wśród pacjentów i pracowników szpitala, którzy mieli kontakt z chorą, wykonano testy na obecność koronawirusa. Patogen potwierdzono u jednej pielęgniarki i jednej lekarki, osób z bezpośredniego kontaktu z potencjalnym źródłem zakażenia - informuje Katarzyna Brożek, rzecznik szpitali Copernicus, do których należy placówka na gdańskiej Zaspie.

Kwarantanną objęto łącznie 41 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama