Nowy numer 26/2022 Archiwum

Kwarantanna i zamknięte oddziały gdańskiego szpitala na Zaspie

Lekarz pediatra i pielęgniarka ze Szpitala św. Wojciecha zakażone koronawirusem. SOR dziecięcy i oddział pediatrii zostały zamknięte do odwołania - 41 osób na kwarantannie.

Obecnie zamknięte są oddział pediatrii na Zaspie oraz część dziecięca SOR. Chorzy są kierowani do Szpitala im. Kopernika. Decyzja o przywróceniu działalności oddziałów zapadnie po uzyskaniu wyników badań personelu.

Dwa tygodnie temu lekarka wróciła z urlopu w Polsce. Przyszła do pracy w szpitalu, ale kilka dni później zgłosiła się do szpitala zakaźnego z infekcją dróg oddechowych. Wkrótce potem dowiedziała się, że u osób, z którymi spędzała urlop, potwierdzono zakażenie. Lekarka została więc objęta kwarantanną.

- Wśród pacjentów i pracowników szpitala, którzy mieli kontakt z chorą, wykonano testy na obecność koronawirusa. Patogen potwierdzono u jednej pielęgniarki i jednej lekarki, osób z bezpośredniego kontaktu z potencjalnym źródłem zakażenia - informuje Katarzyna Brożek, rzecznik szpitali Copernicus, do których należy placówka na gdańskiej Zaspie.

Kwarantanną objęto łącznie 41 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Anonim (konto usunięte)
    23.03.2020 11:50
    Polityka takiego a nie innego robienia testów robi swoje. I o ile wirus pewnie nie zagraża życiu małych pacjentów to zamknięcie jednego z SORów już tak
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama