Nowy numer 26/2022 Archiwum

Na Pomorzu 22 osoby zarażone koronawirusem

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że 23 i 24 marca potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 5 osób z województwa pomorskiego. Jedna z nich to mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego, a kolejnych czworo chorych mieszka w Gdańsku.

Wśród nich są m.in. mieszkanki Gdańska, starsza kobieta i lekarka, która miała wcześniej kontakt z innym medykiem - pediatrą ze szpitala na gdańskiej Zaspie. W placówce cały czas obowiązuje kwarantanna na oddziale pediatrii i dziecięcym SOR.

"Służby sanitarne prowadzą działania przeciwepidemiczne. Stan zdrowia osób, u których stwierdzono obecność wirusa, jest dobry. Jeżeli nie zostaną poddane hospitalizacji, będą objęte izolacją domową na mocy decyzji właściwego Państwowego Inspektora Sanitarnego" - informuje biuro prasowe wojewody pomorskiego.

Na Pomorzu, do godz. 10.30, 24 marca odnotowano 22 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2, a w całej Polsce - 766, z czego 8 osób zmarło.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama