Nowy numer 26/2022 Archiwum

W Wejherowie zawierzyli się Matce Bożej

W sanktuarium pasyjno-maryjnym w Wejherowie w trakcie Mszy św. dokonano powiatowego Aktu Suplikacji i Zawierzenia Matce Bożej.

W obliczu szerzącej się epidemii oraz realnego zagrożenia naszego zdrowia i życia klękamy dziś przed Twoim łaskawym obliczem, by za Twoim przemożnym pośrednictwem zawierzyć miłosiernemu Bogu nasze losy - teraźniejsze i przyszłe, sprawy dnia codziennego - troski i radości, nasze rodziny i nas samych. Nasze dobra materialne oraz duchowe, nieprzemijające, sięgające wieczności.

Przemożna nasza Patronko, Madonno Wejherowska, dziękujemy, że jesteś nieustannie Panią całej wejherowskiej - kaszubskiej krainy, wszystkich naszych osiedli i parafii oraz miejsc, warsztatów i zakładów pracy. Dziękujemy, że jako Patronka Powiatu Wejherowskiego jesteś z nami w tym ciężkim dla nas stanie epidemii. Dziękujemy za Twoją wiarę, z której czerpiemy moc do przetrwania oraz trwania w tym, co dobre - zwłaszcza w czasie obecnej kwarantanny oraz ograniczeń sanitarnych i publicznych.

W obliczu realnego zagrożenia zdrowia i życia, płaszczem swojej opieki otocz, nasza Patronko, wszystkich mieszkańców Powiatu Wejherowskiego: Małego Trójmiasta Kaszubskiego - Wejherowa, Redy i Rumi, gmin: Wejherowa, Luzina, Szemuda, Linii, Łęczyc, Choczewa i Gniewina. Bądź dla nas nieustannie przykładem życia według  nauki Twojego Syna, a naszego Pana Jezusa Chrystusa. Utwierdzaj naszą świadomość, że zwłaszcza w czasie obecnej epidemii o człowieku stanowi przede wszystkim to, kim jest, jego wiara, czyny, świadectwo życia i dokonania.

Z wielką pokorą przepraszamy za wszystkie nasze winy, którymi obraziliśmy dobrego Boga: laicyzację i zeświecczenie życia publicznego, odstępstwa od praktyk religijnych, zaniedbywanie niedzielnych Mszy Świętych, niedotrzymywanie przyrzeczeń Chrztu Świętego i sakramentu małżeństwa, rozbite rodziny, spory w życiu publicznym i komercję życia. Przepraszamy za zaniedbywanie naszych obowiązków rodzinnych, zawodowych, publicznych i patriotycznych, za zapomnianą troskę o bliźnich i pozostających w potrzebie oraz śmiertelne grzechy przeciw życiu dzieci poczętych i nienarodzonych.

Aktu Suplikacji i Zawierzenia dokonano w dniu uroczystości Zwiastowania Pańskiego.   Aktu Suplikacji i Zawierzenia dokonano w dniu uroczystości Zwiastowania Pańskiego.
Sanktuarium pasyjno-maryjne w Wejherowie

Uroczyście ślubujemy, że upomniani przez dobrego Boga, uchronieni przed śmiertelną epidemią i ocaleni, będziemy starali się być lepszymi ludźmi, rodzicami, dziećmi, wychowawcami przyszłych pokoleń, sąsiadami, pracownikami i urzędnikami, a nade wszystko chrześcijanami i obywatelami, odpowiedzialnymi za losy Kościoła, ojczystej ziemi oraz dziedzictwa lokalnego i narodowego.

Sprawując w imieniu społeczności powiatu wejherowskiego władzę powierzoną nam przez młodą polską demokrację, ślubujemy jeszcze bardziej wsłuchiwać się nieustannie w głos tych, którym służymy - także tych, którzy czują, że ich przeżywanie dnia i nocy realizuje się pod przemożną opieką Bożej Opatrzności, której w obliczu śmiertelnej epidemii jedynie możemy zawdzięczać nasze zdrowie i nasze ocalenie.

Wierzymy, że poprzez przyjęcie tego Aktu Suplikacji i Zawierzenia, za twoim, Matko, pośrednictwem uprosimy przed obliczem Boga nasze uzdrowienie i nasze ocalenie. Że akt ten jeszcze bardziej wzmocni tożsamość i wiarę mieszkańców Powiatu Wejherowskiego i wzniesie żywy pomnik i trwały ślad świadczący o tym, że w sercach mieszkańców tej ziemi niepodzielnie panuje Chrystus Zbawiciel wraz ze swoją Matką i Wszyscy Święci.

Poprzez ten Akt Suplikacji i Zawierzenia powierzamy się dobremu i miłosiernemu Bogu. Upraszamy też wspomożenia Naszej Patronki - Matki Bożej Wejherowskiej Uzdrowicielki na Duszy i na Ciele, abyśmy w życiu codziennym i w naszej pracy - tak, jak Ona - wszystko czynili dla Niego" - napisała w imieniu społeczności powiatu wejherowskiego Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama