Nowy numer 26/2022 Archiwum

Pomorze(my) - modlitewna akcja kleryków Gdańskiego Seminarium Duchownego

Wspólnota Gdańskiego Seminarium Duchownego zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie nabożeństwa, transmitowanego codziennie o 13.30, klerycy modlą się w nadesłanych intencjach.

Klerycy gdańskiego seminarium pozostali w domu, bo mury oliwskiej uczelni to ich dom.

- Odosobnienie to nasze naturalne środowisko. Z drugiej strony, seminaryjne życie przepełnione jest modlitwą. W czasie epidemii, kiedy bardzo mocno ograniczono ilość osób mogących uczestniczyć we Mszy św., czy nabożeństwach odprawianych w kościołach parafialnych, życie religijne zostało zamknięte w domach i sprowadziło się do łączności duchowej poprzez środki społecznego przekazu. Pojawiło się w nas naturalne pragnienie, aby podzielić się z innymi tym, co dla nas stanowi codzienność. Chcemy w ten sposób być razem z ludźmi, którzy są zamknięci w domach, odizolowani od swoich parafii; chcemy razem z nimi się modlić - podkreśla ks. dr Krzysztof Kinowski, rektor GSD.

Najpierw klerycy rozpoczęli transmisje wieczornej modlitwy różańcowej o 20.30. Później pojawiła się inicjatywa modlitwy w konkretnych intencjach. - Każdy przeżywa okres epidemii z jakimś bólem w sercu. Skoro zaprosiliśmy naszych przyjaciół do wspólnej modlitwy to chcemy, żeby mieli świadomość, że modlimy się za nich oraz w ich intencjach. Stąd zrodził się pomysł akcji pod nazwą "Pomorze(my)". To gra słów między Pomorzem, a pomaganiem. Jesteśmy archidiecezją, która w dużej mierze zajmuje część Pomorza i chcemy pomagać w tych trudnych chwilach poprzez naszą modlitwę, zanosząc konkretne prośby, wezwania, które można przesłać na specjalną skrzynkę mailową. My te intencje drukujemy i codziennie odmawiamy w kaplicy Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 13.30 - zaznacza ks. rektor.

- Parę godzin po umieszczeniu informacji na naszym profilu facebookowym otrzymaliśmy pierwsze prośby. Obecnie jest ich kilkadziesiąt dziennie. Widzimy, że wspólna modlitwa jest nam wszystkim bardzo potrzebna, dlatego zachęcamy do przesyłania nam swoich intencji - mówi ks. Krzysztof Kinowski.

Intencje można przesyłać na adres mailowy pomorzemy.gsd@gmail.com. Codzienne transmisje odbywają się na profilu facebookowym Gdańskiego Seminarium Duchownego. Koronka do Bożego Miłosierdzia o 13.30, natomiast Różaniec o 20.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama