Nowy numer 27/2022 Archiwum

Milion złotych dla ratowników medycznych od Ergo Hestii

Firma ubezpieczeniowa z siedzibą w Sopocie przekazała pieniądze na sprzęt dla ratowników, który posłuży im w walce z epidemią koronawirusa.

Milion złotych zostanie wykorzystany na zakup jednorazowych kombinezonów, gogli, przyłbic, rękawiczek, masek z wymiennymi filtrami i środków dezynfekujących.

- Jako towarzystwo ubezpieczeń od dawna blisko współpracujemy z ratownikami medycznymi. Dziś potrzebna jest konkretna pomoc dla ludzi, którzy walczą na pierwszej linii z koronawirusem - mówi Marcin Dybuk, rzecznik prasowy Ergo Hestii.

Porozumienie z Polską Radą Ratowników Medycznych zostało już podpisane. - Sprzęt jest bardzo potrzebny, tym bardziej że jest jednorazowy i nie można go odnowić. Bardzo cieszymy się ze wsparcia. Najbardziej odczuwamy brak kombinezonów, masek, rękawic. Kwota miliona złotych pozwoli nam na zakup nawet 8 tys. kombinezonów, co bardzo pomoże nam funkcjonować - podkreśla Piotr Dymon, przewodniczący Polskiej Rady Ratowników Medycznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama