Nowy numer 27/2022 Archiwum

Na Pomorzu koronawirus w natarciu - rośnie liczba zakażonych

W niedzielę 29 marca odnotowano 4 nowe przypadki zakażenia u mieszkańców województwa. Rozpoczęła się również kwarantanna kilkudziesięciu urzędników i ich rodzin po tym, jak zakażenie potwierdzono u Mieczysława Struka, pomorskiego marszałka.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o potwierdzonej obecności wirusa SARS-CoV-2 u 4 osób z województwa pomorskiego. Są to: 2 osoby z powiatu wejherowskiego, 1 osoba z powiatu nowodworskiego i mieszkaniec Gdańska. Potwierdzone wyniki dotyczą osób: młodej, w sile wieku oraz starszej.

Stan zdrowia zakażonych wirusem SARS-CoV-2 jest dobry. To największy, jak do tej pory, dobowy przyrost osób zarażonych. W sumie liczba zarażonych wirusem w województwie wynosi 45 osób.

Tymczasem, po potwierdzeniu obecności koronawirusa u marszałka Struka, już w niedzielę rozpoczęła się kwarantanna części pracowników UMWP. - Na liście znalazło się 47 pracowników urzędu oraz 15 innych osób, które w ostatnim czasie miały bezpośredni kontakt z marszałkiem. Jest to liczne grono, ale dla bezpieczeństwa wytypowano i wskazano możliwie wszystkie osoby - informuje Michał Piotrowski, rzecznik prasowy urzędu.

Budynek instytucji przy ul. Okopowej w poniedziałek 30 marca będzie nieczynny z powodu wykonywanej wewnątrz dekontaminacji. Marszałek Struk, decyzją sanepidu, został przeniesiony z kwarantanny domowej do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

Zapowiadana na 30 marca sesja sejmiku nie odbędzie się i zostanie przeniesiona na inny termin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama