Nowy numer 26/2022 Archiwum

Przedłużony termin rocznego zeznania PIT - gdańska Caritas prosi o 1 proc.

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem Ministerstwo Finansów poinformowało o wydłużeniu terminu składania zeznań podatkowych PIT. Caritas Archidiecezji Gdańskiej prosi o przekazanie 1 proc.

Standardowy termin składania rocznych zeznań PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, termin został wydłużony do 31 maja. - Dajemy więcej czasu na złożenie rocznej deklaracji PIT, co jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą - poinformowało we wtorek 31 marca Ministerstwo Finansów.

W związku z tym Caritas Archidiecezji Gdańskiej ponawia prośbę o przekazanie 1 proc. z tytułu pomocy organizacji pożytku publicznego. - Dla nas ten 1 proc. jest faktycznym i bardzo dużym wsparciem. Potrzeby są ogromne. Zgromadzone środki są źródłem dla realizowanych działań - mówi ks. Janusz Steć, dyrektor.

Gdańska Caritas to konkretne działania w konkretnych liczbach. - Zatrudniamy ok. 400 pracowników, koordynujemy pracę 3 673 wolontariuszy, z czego 8 z Europy. W zeszłym roku 16 447 osób skorzystało z rehabilitacji, wydaliśmy 29 962 posiłków dla osób bezdomnych. To tylko niektóre dane, które pokazują przestrzeń naszej aktywności - zaznacza ks. Steć.

- Przekazując 1 proc. podatku można wskazać cel szczegółowy m.in. działalność Domu Samotnej Matki w Gdańsku-Matemblewie, Hospicjum im. św. Józefa w Sopocie, Centrum Pomocowego im. św. o. Pio w Gdyni, czy 19 świetlic dla dzieci. Dodatkowo, w tym roku, środki zebrane w ramach 1 proc. będą przeznaczone na pomoc w usuwaniu skutków pandemii koronawirusa - podkreśla kapłan.

Każdy, kto chciałby mieć swój wkład w powyższe działania, może zadeklarować przekazanie 1 proc. swojego ubiegłorocznego podatku na Caritas Archidiecezji Gdańskiej, podając nr KRS 0000 247 280.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama