Nowy numer 38/2023 Archiwum

2 kwietnia o 21.37 niech połączą nas światło i modlitwa zawierzenia

- W 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca zjednoczmy się na ufnej modlitwie i włączmy się w ogólnopolską, a nawet ogólnoświatową inicjatywę zapalenia świec w naszych oknach o 21.37 - zachęca bp Zbigniew Zieliński.

Wydarzenia sprzed 15 lat cały czas trwają w naszej pamięci. - Przeżywaliśmy je w Polsce w poczuciu ogromnej wdzięczności za dar życia i posługi św. Jana Pawła II, ale również łącząc się jako wspólnota Kościoła i narodu. Liczne zgromadzenia i modlitwy, czuwanie poprzedzające przejście Ojca Świętego do domu Ojca, to były chwile niepowtarzalne. Chcemy je przywołać po to, żeby w tę 15. rocznicę - w tym trudnym doświadczeniu, jakie nas spotkało - wyrazić wdzięczność Panu Bogu za Jana Pawła II i z trudnych wydarzeń wpisanych w jego życie czerpać siłę do przeżywania stanu pandemii - mówi bp Zbigniew Zieliński.

Biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej przyłącza się do apelu kard. Stanisława Dziwisza. - 2 kwietnia o 21.37 zapalmy w naszych oknach świece na cześć i ku pamięci św. Jana Pawła II. Niech to światło będzie znakiem nadziei i źródłem jedności wiary. Za wstawiennictwem Ojca Świętego prośmy Boga o ustanie pandemii koronawirusa, odmawiając wspólnie akt zawierzenia Bożemu Miłosierdziu - podkreśla bp Zieliński.


Akt zawierzenia Bożemu Miłosierdziu

Wszechmogący Boże, w obliczu pandemii, która dotknęła ludzkość, z nową gorliwością odnawiamy akt zawierzenia Twemu miłosierdziu, dokonany przez św. Jana Pawła II. Tobie, miłosierny Ojcze, zawierzamy losy świata i każdego człowieka. Do Ciebie z pokorą wołamy.

Błogosław wszystkim, którzy trudzą się, aby chorzy byli leczeni, a zdrowi chronieni przed zakażeniem. Przywróć zdrowie dotkniętym chorobą, dodaj cierpliwości przeżywającym kwarantannę, a zmarłych przyjmij do swego domu. Umocnij w ludziach zdrowych poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, aby przestrzegali koniecznych ograniczeń, a potrzebującym nieśli pomoc.

Odnów naszą wiarę, abyśmy trudne chwile przeżywali z Chrystusem, Twoim Synem, który dla nas stał się człowiekiem i jest z nami każdego dnia. Wylej swego Ducha na nasz naród i na cały świat, aby ci, których zjednoczyła walka z chorobą, zjednoczyli się także w uwielbieniu Ciebie, Stwórcy wszechświata i gorliwie walczyli również z wirusem grzechu, który niszczy ludzkie serca.

Ojcze przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami. Św. Janie Pawle II, św. Faustyno i wszyscy święci, módlcie się za nami.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast