Nowy numer 21/2022 Archiwum

Nieboskłonni z pozytywnym przesłaniem przed Wielkanocą

Zespół Nieboskłonni z Tczewa przygotował nowy klip do piosenki "Jestem tego pewien". Jej pozytywne przesłanie pozwala na chwilę zapomnieć o epidemii.

Klip miał ujrzeć światło dzienne dopiero po świętach, jednak trudne czasy, jakie nastały, i wszechobecny smutek internetowy sprawiły, że zespół zdecydował o przyspieszeniu premiery.

- Chcieliśmy, by ten fragment Ewangelii zabrzmiał już teraz i pomagał ludziom się modlić. Szczególnie teraz, kiedy nie można pójść normalnie do kościoła, "nic nie oddzieli nas" od miłości Boga - zaznacza Izabela Jurczyk z zespołu Nieboskłonni.

nieboskłonni - jestem tego pewien
Nieboskłonni

 


Nieboskłonni to zespół prawie 20 młodych osób tworzących muzykę chrześcijańską i serwujących ze sceny całkiem sporą dawkę pozytywnej energii.

Formacja powstała w 1999 r. i przez prawie 20 lat zmieniał swoje oblicze. Od dziecięcego zespołu działającego przy parafii M. Kolbego w Tczewie do formacji świadomych muzycznie młodych ludzi Nieboskłonni przebyli długą drogę. W tym czasie zespół wydał 3 płyty, które rozeszły się w niemal 6 tys. egzemplarzy. Utwory z nich pochodzące emitowały stacje radiowe RDN Małopolska, Radio Głos czy Radio Tczew. Twórczość Nieboskłonnych docenili nie tylko odbiorcy, ale i jurorzy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej "Vincentiana" w Krakowie, przyznając im Grand Pirx. We współpracy z zespołem Na Cały Głos Nieboskłonni stworzyli autorski projekt "Oratorium 4 Pory Życia Pro Life", który wykonują w największych miastach naszego kraju, a jego transmisje i późniejsze retransmisje prowadzone były przez TV Trwam.

Zespół koncertował wspólnie z Natalią Niemen, Haliną Frąckowiak, Eleni, Natalią Nykiel, Natalią Przybysz, Igorem Herbutem, a razem z New Life'm czy ukraińskim zespołem Kana Band zagrał minitrasy z koncertami kolęd. Nieboskłonni współpracowali również z Pawłem Bębenkiem, Hubertem Kowalskim, Agnieszką Musiał czy Gabi Gąsior. W sierpniu 2019 r. Nieboskłonni zagrali na Pol'and'Rock Festival (dawniej Woodstock) na scenie Przystanku Jezus.

W czasach, kiedy wielu młodych ludzi odchodzi od Boga i nie chce mieć nic wspólnego z Kościołem, Nieboskłonni starają się iść pod prąd, dzieląc się muzyką chrześcijańską z innymi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama