GN 19/2022 Archiwum

Pomóżmy pogorzelcom z Rekowa Górnego

Niedawno stracili dom i cały dobytek, ale mieszkańcy wsi i parafianie uruchomili już pomoc dla 9-osobowej rodziny. Wsparcie dla poszkodowanych można przekazać też za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Pożar w domu rodziny Bigusów przy ul. Lipowej wybuchł w nocy z piątku na sobotę 27/28 marca. Ogień pojawił się w kotłowni i stamtąd rozprzestrzenił się na cały budynek. Na szczęście jeszcze przed przyjazdem strażaków 9 osób mieszkających w domu zdążyło uciec. Przez 5 godzin gaszono pożar - po domu pozostały zgliszcza, a w nich cały dobytek. Rodziną Teresy Bigus zaopiekował się syn, który przyjął pogorzelców do swojego domu. Spalony budynek kwalifikuje się do rozbiórki, a w jego miejsce trzeba będzie postawić nowy dom.

Natychmiast po pożarze ruszyła fala pomocy. Marek Lilla, sołtys Rekowa Górnego, założył zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

W pomoc włączyła się wspólnota parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie-Rekowie. Ksiądz Fabian Tokarski, proboszcz parafii, codziennie, gdzie tylko może, zwraca się o pomoc dla swoich poszkodowanych parafian. - Jestem w stałym kontakcie z panią Teresą. Mimo ogromnego nieszczęścia, dodatkowo w czasie epidemii, są dobrej myśli i pozytywnie nastawieni. Wierzą, że latem zaczną budować nowy dom - mówi proboszcz.

Kapłan apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla rodziny. - Osoby, które chciałyby pomóc, dostarczając niezbędne środki, materiały budowlane lub pieniądze, mogą zgłaszać się do biura parafialnego. Można też wpłacać datki na konto Caritas Archidiecezji Gdańskiej - dodaje ks. Tokarski.

Konto do wpłat: Caritas Archidiecezji Gdańskiej nr 51 1160 2202 0000 0000 6358 8333 - "dla Teresy Bigus".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama