Nowy numer 21/2022 Archiwum

Bractwo św. Pawła. O wierze po męsku

Bractwo św. Pawła zaprasza na kolejne spotkanie na live chacie. Tematem przewodnim będzie wdzięczność.

Zorganizowany przez Bractwo św. Pawła live chat odbywa się raz w tygodniu. - Jest to wtorek. Zaczynamy o godz. 22, by każdy mógł zdążyć uporać się z codziennymi sprawami - wyjaśnia ks. Mateusz Tarczyński, kapłan zaangażowany w inicjatywę. 

Pomysł na pierwsze takie, internetowe spotkanie, zrodził się już na początku epidemii koronawirusa w Polsce. - Epidemia zmobilizowała nas do kreatywnego działania. Spotkania w oddziałach bractwa zostały zawieszone, a my chcieliśmy mieć nadal z sobą kontakt. Tak powstała idea tych live chatów, by nadal ze sobą rozmawiać i dzielić się sobą - żyć w komunii - dodaje kapłan. 

Do rozmowy zapraszają wielu ciekawych i wartościowych gości. - Byli z nami m.in. bp Zbigniew Zieliński, dr Jacek Pulikowski, Zofia Pomirska. Poruszaliśmy tematy związane z epidemią, wychowaniem i edukacją, a także Mszą św. w czasie pandemii - dodaje ks. Tarczyński.

Najbliższy live chat odbędzie się dzisiaj. Wśród zaproszonych gości znajdą się br. Piotr Kwiatek OFMCap, psycholog, psychoterapeuta, rekolekcjonista, wykładowca, zakonnik Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, a także o. Jacek Olczyk SJ, dyrektor centrum Mocni w Duchu.

Spotkanie poprowadzi ks. Mateusz Tarczyński, kapłan archidiecezji gdańskiej, student teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, współtwórca vloga Inny wymiar.

- Wielką wartością tych spotkań jest możliwość zadawania pytań online, także nie jest to bierne słuchanie, ale zachęta do włączenie się w dyskusję - zachęca ks. Tarczyński.

Live chat znaleźć można na profilu facebookowy Bractwa św. Pawła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama