Nowy numer 37/2021 Archiwum

#8TwarzyPandemii. Troska o ducha

Biskup Zbigniew Zieliński zachęca, by czas pandemii, choć trudny, wykorzystać na budowanie domowego Kościoła i wzajemną troskę.

Czas pandemii to dla nas nowe doświadczenie. Do tej pory znane ono było jedynie z opisów kronik, historycznych książek czy filmów. Dzisiaj przychodzi nam zmierzyć się samemu z tą kwestią - mówi bp Zieliński.

Biskup podkreśla, że epidemia to bardzo trudne zagadnienie, ale również szansa, by przyjrzeć się sobie, swojej wierze, a może zbudować bądź odbudować domowy Kościół.

- Dla mnie osobiście czas pandemii to czas docenienia tego wszystkiego, co do tej pory mieliśmy, a czego często nie zauważaliśmy - mówi.

Biskup zaznacza, że to, czego być może nie docenialiśmy, to otwarte kościoły i swobodny dostęp do sakramentów. - Teraz, gdy nasze świątynie są zamknięte dla szerokiego grona wiernych, wydaje się, że ten głód bycia blisko Boga jest w nas jeszcze większy, jeszcze bardziej naturalny - podkreśla.

- Modlimy się, by pandemia ustała. Ale jeszcze ważniejszą rzeczą jest, byśmy z tej pandemii wyszli ludźmi piękniejszymi. Abyśmy to, co okazujemy sobie, troszcząc się o swoje zdrowie, a także życie, przełożyło się na troskę o ludzkiego ducha. Myślę, że tego szczególnie powinniśmy sobie życzyć - mówi.


Cykl #8TwarzyPandemii ma prezentować osoby, które pandemia koronawirusa zainspirowała do aktywności w zupełnie nowych obszarach życia. Zarówno w wymiarze rzeczywistym, jak i duchowym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama