Nowy numer 20/2022 Archiwum

#8TwarzyPandemii. Iskra dobra z gdyńskiej "Muszli"

Anna Wylężek, współwłaścicielka restauracji w Gdyni, rozpoczęła w marcu akcję #gastropomaga, dostarczając pizzę do szpitala miejskiego. Teraz uczestniczą w niej setki lokali gastronomicznych w całym kraju.

Pani Anna wspomina, że pomysł narodził się spontanicznie. - To było krótko przed decyzją o zamknięciu lokali gastronomicznych na czas epidemii. Spodziewaliśmy się tego. W czasie spotkania całego naszego zespołu "Muszli" zdecydowaliśmy, że skoro lokal ma zapasy produktów, możemy przygotować żywność dla medyków. Zadzwoniłam do szpitala miejskiego i rozmawiałam z jednym z ordynatorów, proponując przygotowanie posiłków. Opowiedział mi, jak ciężko pracuje cały personel. To był impuls do tego, żeby choć w taki sposób, przygotowując codziennie 10 pizz, podziękować za ich trud i walkę. Jeszcze tego samego dnia powstał w mediach społecznościowych profil #gastropomaga. Zaprosiliśmy inne lokale do wsparcia medyków - mówi A. Wylężek.

Odzew był natychmiastowy - akcję podchwyciły nie tylko gdyńskie pizzerie i restauracje, ale też lokale w całym Trójmieście. W ciągu kilku dni - gastronomicy w całej Polsce.

- W tym trudnym czasie uznaliśmy, że nie ma sensu zamartwiać się tym, w jak beznadziejnej sytuacji jesteśmy jako pracodawcy i przedsiębiorcy. Zaczęliśmy działać. Mała iskra, którą wypuściliśmy, spowodowała wielki wybuch dobra. Nasza inicjatywa pokazała, jak duże są pokłady empatii w drugim człowieku, jak może być bezinteresowny w obliczu trudnej sytuacji. Przecież ci wszyscy ludzie włączyli się w #gastropomaga sami z siebie i bez namawiania. To daje mi nadzieję na przyszłość - dodaje gdyńska restauratorka.

Gdyńska "Muszla" kontynuuje akcję wspierającą medyków, choć sama znalazła się w trudnej sytuacji. Lokal można teraz wesprzeć w internecie: https://zrzutka.pl/4d5rwd. Bo dobro musi powrócić.


Cykl #8TwarzyPandemii ma prezentować osoby, które pandemia koronawirusa zainspirowała do aktywności w zupełnie nowych obszarach życia. Zarówno w wymiarze rzeczywistym, jak i duchowym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama