Nowy numer 20/2022 Archiwum

Bractwo św. Pawła. Bóg reżyserem?

Bractwo św. Pawła zaprasza na kolejne spotkanie na live chacie. Tym razem do rozmowy zaproszono Piotra Cyrwusa oraz Mariusza Żarneckiego.

Zorganizowany przez Bractwo św. Pawła live chat odbywa się raz w tygodniu. - Jest to wtorek. Zaczynamy o godz. 22, by każdy mógł zdążyć uporać się z codziennymi sprawami - wyjaśnia ks. Mateusz Tarczyński, kapłan zaangażowany w inicjatywę.

Najbliższy live chat odbędzie się dzisiaj. Goścmi będą Piotr Cyrwus i Mariusz Żarnecki. Spotkanie poprowadzi ks. Tarczyński, kapłan archidiecezji gdańskiej, student teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, współtwórca vloga "Inny wymiar".

Temat dzisiejszego spotkania brzmi: "Bóg reżyserem?". - Będziemy rozmawiać o tym, jak przekazywać wartości chrześcijańskie, jaki język jest dzisiaj najodpowiedniejszy dla Dobrej Nowiny, o osądzaniu i ocenianiu, o warsztacie aktorskim, o reżyserowaniu własnego życia, a wreszcie o naginaniu woli ludzkiej i Boskiej. Zapraszamy - dodaje ks. Tarczyński.

Kapłan podkreśla, że wielką wartością tych spotkań jest możliwość zadawania pytań online, więc nie jest to bierne słuchanie, ale zachęta do włączenia się w dyskusję.

Live chat znaleźć można na profilu facebookowym Bractwa św. Pawła.


Piotr Cyrwus urodził się 20 czerwca 1961 r. w Waksmundzie. W 1985 r. ukończył PWST w Krakowie. Pierwsze kroki na scenie stawiał w Teatrze Polskim w Warszawie w latach 1985-1986. Następnie w latach 1986-1989 grał w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi, natomiast latach 1989-1992 był związany z Teatrem STU w Krakowie oraz od 1992 r. występował w krakowskim Teatrze Starym. Obecnie jest związany ponownie z Teatrem Polskim Warszawie, jednak można go również zobaczyć w Teatrze Kamienica. Na wielkim ekranie zadebiutował w roku 1988 jako nawigator w filmie "Pomiędzy wilki". Choć grał w wielu produkcjach, np. w "Panu Tadeuszu" jako Maciej Konewka lub w "Siostrach" jako Zbysio, i tak największą popularność przyniosła mu rola Ryszarda Lubicza z "Klanu". Prywatnie żonaty jest z aktorką Mają Barełkowską. W 1990 r. został nagrodzony za wykonanie monodramu "Zapiski oficera Armii Czerwonej" na Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Jednego Aktora w Toruniu.

Mariusz Żarnecki - aktor Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni. Urodził się 1962 r. w Tarnowie. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. Debiutował rolą Malwolia w "Wieczorze Trzech Króli" Shakespeare'a (1986, PWST), za którą otrzymał nagrodę na Festiwalu Dyplomów Szkół Teatralnych. Po studiach rozpoczął pracę w Teatrze im. Jaracza w Łodzi, a potem przeniósł się do Gdyni i przez dwa lata występował na deskach Teatru Muzycznego. Od 1992 r. oglądamy go na scenie Teatru Miejskiego, w którym stworzył wiele świetnych ról.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama