Nowy numer 39/2023 Archiwum

Konkurs na najciekawszą aranżację fragmentu Pisma Świętego

W ramach Tygodnia Biblijnego Szkoła Biblijna Archidiecezji Gdańskiej zachęca do udziału w niecodziennym konkursie.

By wziąć w nim udział, wystarczy przygotować aranżację fragmentu Pisma Świętego.

- Cel jest taki, by zachęcić ludzi do sięgnięcia po Pismo Święte, a wiadomo, że przez interpretację człowiek czyni tekst Biblii swoim. Zależy nam również na tym, by Pismo Święte ożyło, by nie było zapomnianą książką - mówi ks. Piotr Przyborek, założyciel i twórca Szkoły Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej.

Zasady konkursu są proste. Wystarczy wybrać swój ulubiony fragment Nowego lub Starego Testamentu - nie więcej niż jeden rozdział - i  przygotować jego aranżację. Można to zrobić samemu albo w gronie rodzinnym. Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych.

Nagranemu fragmentowi może towarzyszyć muzyka, może zostać okraszony efektami specjalnymi albo zaprezentowany z podziałem na role. Organizatorzy inwencję twórczą pozostawiają autorom. Następnie wystarczy już tylko ustawić sprzęt rejestrujący. Może to być smartfon, dyktafon, kamera, tablet czy cokolwiek innego, co pozwoli nagrać przygotowany materiał i zabrać się do dzieła.

- Nie wprowadzamy żadnych ograniczeń co do rekwizytów, scenografii, efektów świetlnych. Czekamy na ciekawe interpretacje - dodaje ks. Przyborek.

Gotowe nagranie, które może być plikiem dźwiękowym, ale także filmem zapisanym w dowolnym formacie, należy przesłać na adres: kontakt@szkolabiblijna.gda.pl. W mailu koniecznie trzeba napisać, dlaczego został wybrany ten a nie inny fragment Pisma Świętego oraz zawrzeć informację, kto występuje w nagraniu.

Najlepsze i najciekawsze aranżacje zostaną opublikowane na stronie Szkoły Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej i na jej facebookowym profilu oraz nagrodzone Atlasami Biblijnymi. Termin nadsyłania prac upływa w sobotę 2 maja o godz. 18.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast