Nowy numer 21/2022 Archiwum

Dwa zgony na COVID-19 w Gdańsku

Kolejnymi ofiarami pandemii koronawirusa są 76-letni mężczyzna i 95-letnia kobieta. To pensjonariusze DPS "Polanki", który jest obecnie największym ogniskiem zakażenia na Pomorzu.

Zmarli w poniedziałek 27 kwietnia są kolejnymi śmiertelnymi ofiarami koronawirusa w Gdańsku, gdzie w czasie pandemii zmarło 5 osób. Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował też, że w największym ognisku zakażeń wirusem Sars-CoV-2 w województwie pomorskim nie odnotowano nowych zakażeń wśród pensjonariuszy ani wśród pracowników. Łączna liczba zakażonych wynosiła tam 69 osób.

W ognisku zakażeń wśród pracowników Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku odnotowano 18 przypadków zakażenia wśród personelu (wzrost o 1). W Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku oraz w szpitalu na Zaspie nie odnotowano nowych przypadków zakażenia wśród personelu.

W ognisku zakażeń wirusem Sars-CoV-2 w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym nie odnotowano nowych przypadków zakażenia wśród personelu, odnotowano natomiast u kolejnej pacjentki. W przypadku wszystkich szpitali dochodzenie epidemiologiczne i badania diagnostyczne są w toku.

W Domu Seniora "Bryza" w Koleczkowie odnotowano 21 przypadków zakażenia (wzrost o 1) wirusem Sars-CoV-2 wśród personelu placówki oraz 19 przypadków wśród pensjonariuszy (wzrost o 2).

W województwie pomorskim z koronawirusem walczy 357 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama